NBA

Slavlje Denvera u San Antoniju

06.12.2009 u 10:17

Subotnja večer u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi bila je loša za klubove iz Teksasa, sva tri izgubili su svoje dvoboje protiv renomiranih suparnika. San Antonio Spurse svladali su Denver Nuggetsi (106:99), Dallas Maverickse Atlanta Hawksi (80:75), a Houston Rocketse Portland Trail Blazersi (90:89)

U dvoboju Spursa i Nuggetsa u San Antoniju igrač odluke bio je Carmelo Anthony koji je ubacio 34 poena za pobjedu svoje momčadi. Odličnog pomagača imao je u Chaunceyu Billupsu koji je ubacio 18 pogodaka, dok Spursima nije bilo dovoljno ni 27 koševa Tonyja Parkera kao niti 26 ubačaja Tima Duncana.

Dallas i Atlanta odigrali su susret s pregršt promašaja, oba sasatava šutirala su iz igre samo 36 posto, a na kraju su sretniji bili gosti. Joe Johnson (31) bio je najefikasniji u sastavu Hawksa, a Dirk Nowitzki (32) kod Mavsa.

Portland Trail Blazersi su na svom parketu svladali Houston Rocketse s minimalnih 90:89, ali tu je pobjedu zasjenila nova teška ozljeda njihova centra Grega Odena, inače prvog izbora na draftu 2007. godine. Oden će zbog loma patele lijevog koljena morati na operaciju i za njega je ova sezona gotova. Inače, pobjedu Blazersima donio je Brandon Roy košem 3.2 sekunde prije kraja. U preostalom vremenu Aaron Brooks pokušao je preokrenuti ishod, ali nije bio precizan. Roy (28) je bio i najučinkovitiji u redovima Blazersa, dok je kod Rocketsa naefikasniji bio Carl Landry (23).

Orlando Magic i Phoenix Sunsi tek su u posljednjim četvrtinama svojih ogleda uspjeli slomiti otpor realno mnogo slabijih Golden State Warriorsa, odnosno Sacramento Kingsa.

Magic je bio bolji od Warriorsa na gostovanju sa 126:118 i to najviše zahvaljujući odličnoj igri Vincea Cartera (27) u posljednjoj četvrtini. Monta Ellis (33) bio je prvo ime domaćih.

Sunsi su u posljednjih šest minuta ogleda pogodili šest trica i upisali 115:107 domaću pobjedu protiv Kingsa. Steve Nash (32) bio je najzaslužniji za uspjeh Sunsa, dok Kingsima nije pomogla dobra igra Tyrekea Evansa (21).