ENGLESKA LIGA

Slaven Bilić u završnici izbjegao poraz, ali njegov WBA još ne zna za pobjedu u Premiershipu; hrvatskog trenera razbjesnio potez uprave kluba

Engleski premierligaš West Bromwich Albion, kojeg vodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić, u susretu 6. kola Premier lige je odigrao 1:1 na gostovanju kod Brighton & Hove Albiona i još uvijek nema niti jednu pobjedu ove sezone

Bilić niti u šestom pokušaju nije uspio ostvariti prvu pobjedu ove sezone. No, za utjehu uspio je izboriti remi, treći ove sezone, izjednačivši u samoj završnici utakmice.

Brighton & Hove Albion je poveo u 40. minuti nakon autogola Jakea Livermorea. Branislav Ivanović je pokušao 'očistiti' jednu opasnu loptu ispred gola, no napucao je Livermorea od kojeg se lopta odbila u mrežu.

WBA je bio korak do izjednačenja u 76. minuti, no Matheus Pereira nije iskoristio obećavajuću šansu. Pucao je s poludistance, ali je pogodio lijevu stativu.

Ipak, gosti su izjednačili u 83. minuti golom Karlana Ahearnea-Granta. Robinson je povukao po desnom krilu, ubacio u sredinu do Ahearnea-Granta koji je zabio pod prečku.

Filip Krovinovič je za West Brom igrao cijeli susret, a u 3. minuti je imao obećavajuću priliku. Pucao je s ruba šesnaesterca, no Mathew Ryan je bio siguran.

WBA je nastupio bez egipatskog braniča Ahmeda Hegazija koji je prodan saudijskom prvoligašu Al Ittihadu, navodno bez Bilićevog znanja.

• +5
Brighton & Hove Albion - WBA, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Glyn Kirk / POOL

The Sun piše kako je Bilić bio bijesan kada je saznao za potez vodstva kluba. No, u klubu se pravdaju kako je to bila ponuda koja se nije mogla odbiti. WBA je navodno zaradio pet milijuna eura za igrača kojem je ugovor trajao do 2022. godine i koji je imao tjednu plaću od 80.000 eura.

Hegazi je bio u West Bromu od ljeta 2017. te je u 104 susreta postigao četiri gola.

Nakon šest kola WBA se nalazi na 17. mjestu s tri boda, dva više od Burnleyja, Sheffield Uniteda i Fulhama. Brighton je na 16. mjestu s pet bodova.

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na gostovanju Burnley sa 1:0, a pogodak odluke zabio je vodeći strijelac lige Son Heung-Min u 76. minuti.

Bio je to njegov osmi pogodak ove sezone i trenutačno je vodeći strijelac elitnog razreda engleskog nogomet.

Koreancu je asistirao Harry Kane upisavši već osmu asistenciju ove sezone, a zabio je i pet golova.