NBA PLAY-OFF

San Antonio demolirao Memphis; oboren novi rekord!

20.04.2016 u 10:06

San Antonio Spurs i Atlanta Hawks su poveli 2-0 u seriji na četiri pobjede u prvom krugu doigravanja nakon što su jučer slavili protiv Memphis Grizzliesa i Boston Celticsa

Drugi put u tri dana San Antonio Spursi su uvjerljivo pobijedili ili, bolje rečeno, demolirali Memphis Grizzliese 94:68. Nakon prve četvrtine Spursi su imali prednost od 11 koševa (22:11) i razlika je samo rasla kako je utakmica odmicala, na poluvremenu na 14 koševa, a nakon tri četvrtine na 17 koševa, da bi u zadnjom dijelu utakmice iznosila i 28 koševa.

Tako su košarkaši Memphisa postavili novi (negativni) rekord s najmanje koševa u četvrtini (11) te usto je njihovih 68 koševa najmanje što su Spursi primili u play-offu (prijašnji neslavni rekord također je držao Memphis sa 70 koševa iz 2004.). Netko će reći - ružna utakmica, ali ipak Spursi igraju najbolju obranu u NBA-u, a Memphis nema dva najbolja igrača, Marca Gasola i Mikea Conleyja (ozljede).

Podatak kako Spursi ove sezone imaju 6-0 protiv Memphisa (prosječna koš razlika +12 !) dovoljno govori o tome tko je favorit u seriji...

Najučinkovitiji kod Spursa bio je Patty Mills, a utakmicu je završio sa 16 pogodaka. Kawhi Leonard je dodao 13 koševa, a Kevin Martin i LaMarcus Aldridge po 10 svaki. Memphis je predvodio Tony Allen, koji je utakmicu završio s 12 koševa, dok je Zach Randolph ubacio 11 uz 12 skokova.

I Atlanta je povećala prednost na 2-0 pobijedivši Boston Celticse 89-72. Kyle Korver je zabio pet trica, od čega četiri u prvih sedam minuta utakmice, i Atlanta je na poluvremenu imala prednost od 21 koša. Najbolji strijelac Hawksa bio je Al Horford sa 17 koševa i pet blokova dok je Jeff Teague dodao 13 koševa i šest asistencija. Najbolji strijelac Bostona bio je Isaiah Thomas, koji je zabio 16 koševa, a  Amir Johnson je ubacio 14 uz osam skokova. Boston je imao šut iz igre u prvoj četvrtini 13,6 posto i završio ju je sa samo sedam koševa, što je najniži učinak u jednoj četvrtini u klupskoj povijesti. U drugoj četvrtini Atlanta je malo usporila i Boston je smanjio prednost, približivši se na deset razlike, 36-26, ali je onda Korver odgovorio tricom i Boston u zadnjih pet minuta poluvremena nije zabio koš. Hawks su vodili na poluvremenu 43-28.