skraćena rotacija

Rukometašice Hrvatske porazom od Španjolske izgubile šanse za četvrtfinale Svjetskog prvenstva, korona pokvarila planove

10.12.2021 u 22:20

Hrvatske rukometašice poražene su od Španjolske s 23:27 (9:12) te su tako izgubile sve šanse za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva kojemu je domaćin upravo Španjolska

U 2. kolu drugog kruga Hrvatska je izgubila od domaćina prvenstva u utakmici u kojoj se itekako osjetio izostanak zaraženih Mićijević, Dežić i Krsnik, a sa skraćenoj rotaciji igračica nije se moglo više od poraza. Španjolska nije pokazala neku vrhunsku igru, ali je i to bilo dovoljno za oslabljenu Hrvatsku, koja je propustila niz šansi za priključak u ovoj utakmici

Desetkovane Hrvatice dobro su započele odlučni dvoboj i zahvaljujući sjajnoj Blažević i njezinih pet golova u 13. minuti bilo je 5:5.

No, tada Hrvatska ulazi u velike probleme, nekoliko promašenih zicera, isključenja u kratkom razdoblju i obrana vratarke Castellanos dovode Španjolsku u vodstvo od 9:5. Do poluvremena su naše imale šansu za samo jedan gol zaostatka, uspjele smanjiti na samo 9:12, a boljeg rezultata ih je koštala vrlo slaba realizacija u napadu u prvom dijelu, uz samo tri strijelca - Blažević (6), Debelić (2) i Turk (1).

Odmah na početku drugog dijela Španjolska odlazi na pet golova prednosti (14:9), no Šoštarićeve djevojke se nisu dale, ali svaki puta kada bi se primaknule, uslijedile bi pogreške u napadu.

U 48. minuti Španjolska dolazi do najveće prednosti, 23:17, i bio je to kraj svih nadanja u čudo. Uslijedila su četiri laka pogotka Španjolske za velikih 27:19, da bi dokraja ipak serijom 4:0 Hrvatska došla do podnošljivog poraza.

Kod Hrvatske su najbolje bile Valentina Blažević (7) i Ana Debelić (4), dok je Španjolske predvodila Barbosa (6).

Hrvatska u zadnjem dvoboju u nedjelju igra s Austrijom. Šteta je da je uoči ključnih utakmica Hrvatska zbog koronavirusa ostala bez tri nosuteljice igre. Tko zna kakav rezultat bi Kraljice šoka ostvarile u punom sastavu.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 23-27 (9-12)

HRVATSKA: Bešen, Kapitanović, Pijević; P.Posavec, S.Posavec 2, L.Kalaus 2, Ježić 2, Burić , Šimara 1, Debelić 4, Turk 3, Mamić, Petika 2, Gudelj, Blažević 7

ŠPANJOLSKA: Castellanos, Arcos, Arderius, Barbosa 6, Campos 4, Espinola 4, Exebberia 1, Fernandez 1, Gassama, Bermejo, Hernandez 3, Lopez 4, Martin 4, Navarro.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta, Španjolska 6 minuta SEDMERCI: Hrvatska 6/8 , Španjolska 7/8