gol koji će pamtiti

Rooney uoči dolaska na Poljud u derbiju ispisao povijest Premiershipa!

21.08.2017 u 22:56

Wayne Rooney postigao je svoj 200. pogodak u Premiershipu u remiju 1:1 Evertona u gostima kod Manchester Cityja u utakmici 2. kola Premiershipa igranoj ovog ponedjeljka...

Iskusni 31-godišnji napadač na Etihadu je u 35. minuti zabio povijesni pogodak kojim se pridružio Alanu Sheareru među igračima koji su zabili 200 ili više golova u Premiershipu.

• +3
Wayne Rooney protiv Cityja Izvor: Reuters / Autor: PHIL NOBLE

Zabio je Rooney iz blizine na asistenciju Calvert-Lewina, učvrstivši se u povijesnim knjigama kao drugi strijelac engleskog elitnog klupskog ranga, a trebat će mu još 60 golova da dostigne nedodirljivog Shearera.

Bila je to utakmica u koju je Guardiolina momčad ušla u ulozi apsolutnog favorita, ali na kraju Everton može žaliti što nije pobijedio. Naime, nakon Rooneyjevog gola potkraj prvog dijela isključen je Walker, no Koemanova momčad dopustila je Sterlingu da izjednači u 82. minuti.

Podjelom bodova ManCity i Everton ostali su na četiri osvojena boda, dva manje od vodećeg trojca kojeg čine Manchester United, Huddersfield Town i West Browmich Albion.

Za Everton je sljedeće iskušenje na rasporedu već za tri dana kada gostuje na Poljudu u uzvratnoj utakmici četvrtog pretkola Europske lige.