HRVATSKI KUP

Rijeka slomila Lokomotivu i izborila polufinale Kupa

29.11.2016 u 18:19

U četvrtfinalnoj utakmici Hrvatskog nogometnog kupa u Zagrebu su nogometaši Rijeke slavili protiv Lokomotive 3:1 i plasirali se u polufinale...

Riječani su protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj došli do pobjede lakše od očekivanoga, a utakmica je praktički bila gotova već u prvom dijelu, kada su gosti postigli tri gola.

U 21. minuti kapetan Riječana Mate Maleš je snažnim i preciznim udarcem s dvadesetak metara doveo goste u vodstvo, na 2:0 je nakon pogreške obrane Lokomotive povećao Stefan Ristovski u 38. minuti, a tri minute prije kraja poluvremena u kaznenom prostoru Lokomotive je srušen Florentin Matei, a Alexandre Gorgon je bio precizan iz penala.

Lokomotiva je smanjila u 79. minuti, kada je nakon udarca Cekicija Mate Maleš pogodio vlastitu mrežu.

U srijedu su na programu preostale utakmice četvrtfinala, a sastaju se Inter Zaprešić - Dinamo Zagreb (16 sati), Osijek - Slaven Belupo (16.30) i RNK Split - Hajduk (19 sati).

Pred 300 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Matoc iz Zaprešića.

Strijelci: 0:1 Maleš (21'), 0:2 Ristovski (38'), 0:3 Gorgon (43'-pen), 1:3 Maleš (79'-ag)