GOSTIMA NEMA SPASA

Rijeka pregazila Zagreb i zadržala nadu u osvajanje naslova

09.04.2016 u 20:51

U subotnjoj utakmici 30. kola MAXtv Prve lige nogometaši Rijeke na Rujevici su pobijedili Zagreb s visokih 3:0 i tako zadržali priključak s Dinamom na vrhu ljestvice, dok su gosti još jednom potvrdili svoje ispadanje u drugu ligu...

Nakon šokantnog ispadanja iz Kupa u Koprivnici u utorak, Kekova momčad uspjela se oporaviti do vikend i pobijediti na domaćem terenu istim rezultatom kojim je iznenađujuće izgubila od Slavena prije četiri dana.

Rijeka je u susret protiv Zagreba ušla kao veliki favorit i to je opravdala već u 19. minuti. Tomasov je započeo akciju, Bezjak izbjegao zaleđe i zatim poslužio Bradarića kojem nije bilo teško dovesti domaćina u vodstvo.

Dvije minute kasnije Riječani su udvostručili vodstvo. Ristovski je okomitom loptom pronašao Bezjaka koji je ovaj put sve sam riješio i zabio drugi gol na utakmici.

Zagreb je imao nekoliko prilika vratite su u utakmicu, no realizacija je izostala i Rijeka ga je treći put kaznila u 51. minuti. Svoju drugu asistenciju upisao je Bezjak, a ovaj je put strijelac bio Florentin Matei.

Rijeka se trijumfom približila na samo bod zaostatka za Dinamom, no on u nedjelju još mora odigrati utakmicu s Interom. Zagreb koji zaostaje čak 11 bodova za pretposljednjom Istrom odavno je otpisan, iako još uvijek ima matematičke izglede spasiti se.