KATASTROFA 'KRALJEVA'

Realu pljuska i u Beogradu: Sada je na samom rubu!

27.11.2015 u 23:33

Aktualni europski košarkaški prvaci, košarkaši Reala iz Madrida na pragu su ispadanja iz Eurolige ove sezone već nakon prvog kruga razigravanja po skupinama nakon što su u 7. kolu skupine A pretrpjeli peti poraz, bolji od njih su u Beogradu bili igrači Crvene zvezde sa 94-88.

Nijemac u redovima Crvene zvezde Maik Zirbes ubacio je 26 koševa, a Quincy Miller je dodao 24, dok su Sergio Rodriguez i Gustavo Ayon postigli po 16 poena za Real.

Tri kola prije kraja prvog kruga natjecanja Crvena zvezda ima omjer pobjeda i poraza 3-4, kao i Bayern, te Strasbourg, dok je Real posljednji s omjerom 2-5. Vodeći Fenerbahce je sa 6-1 već osigurao plasman u TOP 16, a na drugom mjestu u skupini je Himki sa 4-3. Plasman u TOP 16 izborit će po četiri prvoplasirane momčadi iz svake od četiri skupine.

Osim Fenerbahcea, plasman u TOP 16 već su odigurali još i Olympiakos iz skupine B, Barcelona i Lokomotiv Kuban iz skupine C, te CSKA Moskva, Unicaja i Brose Baskets iz skupine D. Svi ti klubovi osim Brose Basketsa su na omjeru 6-1, dok je njemačkom prvaku za prolazak bio dovoljan i učinak 5-2.

Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper u 80-50 domaćoj pobjedi Lokomotiva Kubana kojom je ruski sastav osigurao TOP 16 igrao je 12 minuta i postigao dva poena (šut za dva 1-2, trica 0-2) uz pet skokova.

Leon Radošević je u 65-54 pobjedi Brose Basketsa na gostovanju kod Darussafake za 17 minuta ubacio šest pogodaka (šut za dva 3-4, slobodna bacanja 0-3) uz dva skoka.

Rok Stipčević je u 87-93 porazu Dinama iz Sassarija kod CSKA u Moskvi igrao 21 minutu i ubacio četiri koša (šut za dva 2-8, trica 0-2) uz tri skoka i dvije asistencije. Dinamo je ovim porazom ostao na dnu skupine D bez pobjede, te je izgubio sve izglede za prolazak u TOP 16.