ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Real teškom mukom slomio Sevillu i zasjeo na vrh; neočekivani junak prvi puta zabio dva gola u istoj utakmici za 'kraljeve'

18.01.2020 u 18:18

U derbiju 20. kola Primere Real Madrid je na Bernabeu svladala Sevillu s 2:1 i opet preuzeo vodstvo na ljestvici

Junak dvoboja bio je dvostruki strijelac Casemiro (57, 69), koji je prvi puta u dresu Reala zabio dva gola na jednoj utakmici. Počasni gol za Sevillu polučio je de Jong (64), kome je u prvom dijelu VAR poništio pogodak.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real.

Real ponovo ima tri boda i utakmicu više od drugoplasirane Barcelone, dok je Sevilla s 35 bodova četvrta.

Ranije je Alaves slavio u gostima kod Levantea s 1:0 golom Vidala u 64. minuti.

• +5
La liga, Real Madrid – Sevilla Izvor: Profimedia / Autor: Leonardo Prieto / Actionplus / Profimedia

U dvoboju 20. kola Primere Eibar je iznenadio kod kuće trećeplasirani Atletico Madrid s 2:0. Esteban Burgos je u 10. minuti doveo Eibar u vodstvo, a Edu Esposito u 90. minuti potvrdio pobjedu. Atletico na trećem mjestu ima 35 bodova i sve više zaostaje za Realom (43) i Barcelonom (40).

Ranije su Osasuna i Valladolid igrali 0:0.