ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Real teškom mukom slomio Sevillu i zasjeo na vrh; neočekivani junak prvi puta zabio dva gola u istoj utakmici za 'kraljeve'

  • Autor: D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 18.01.2020 23:45
  • Objavljeno 18.01.2020 u 18:18
tportal

Izvor: EPA / Autor: BALLESTEROS

U derbiju 20. kola Primere Real Madrid je na Bernabeu svladala Sevillu s 2:1 i opet preuzeo vodstvo na ljestvici

Junak dvoboja bio je dvostruki strijelac Casemiro (57, 69), koji je prvi puta u dresu Reala zabio dva gola na jednoj utakmici. Počasni gol za Sevillu polučio je de Jong (64), kome je u prvom dijelu VAR poništio pogodak.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real.

Real ponovo ima tri boda i utakmicu više od drugoplasirane Barcelone, dok je Sevilla s 35 bodova četvrta.

Ranije je Alaves slavio u gostima kod Levantea s 1:0 golom Vidala u 64. minuti.

  • +5
  • +2

La liga, Real Madrid – Sevilla

Izvor: Profimedia / Autor: Leonardo Prieto / Actionplus / Profimedia

U dvoboju 20. kola Primere Eibar je iznenadio kod kuće trećeplasirani Atletico Madrid s 2:0. Esteban Burgos je u 10. minuti doveo Eibar u vodstvo, a Edu Esposito u 90. minuti potvrdio pobjedu. Atletico na trećem mjestu ima 35 bodova i sve više zaostaje za Realom (43) i Barcelonom (40).

Ranije su Osasuna i Valladolid igrali 0:0.

Španjolska 1. liga

Levante-Alaves0:1
Real Madrid-Sevilla2:1
Osasuna-Valladolid0:0
Eibar-Atletico Madrid2:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Real Madrid20127143
2.Barcelona19124340
3.Atletico Madrid2098335
4.Sevilla20105535
5.Getafe2096533
6.Real Sociedad1994631
7.Valencia1987431
8.Athletic Bilbao1978429
9.Villarreal1984728
10.Granada1983827
11.Levante20821026
12.Osasuna20510525
13.Betis1966724
14.Alaves2065923
15.Valladolid20410622
16.Eibar20641022
17.Celta Vigo19361015
18.Mallorca19431215
19.Leganes20351214
20.Espanyol19251211

Sljedeće utakmice

19.1.Mallorca-Valencia
19.1.Betis-Real Sociedad
19.1.Villarreal-Espanyol
19.1.Athletic Bilbao-Celta Vigo
19.1.Barcelona-Granada
24.1.Osasuna-Levante
25.1.Espanyol-Athletic Bilbao
25.1.Valencia-Barcelona
25.1.Alaves-Villarreal
25.1.Sevilla-Granada

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!