španjolska liga

Real Madrid se pobjedom u San Sebastianu vratio na vrh prvenstvene ljestvice, a Luka Modrić zaradio žuti karton

22.06.2020 u 00:31

U derbiju 30. kola Primere Real Madrid je u San Sebastianu kod Real Sociedada slavio 2:1

Svima je u redovima Real Madrida bilo kristalno jasno kako im je ovo jedinstvena prilika da preuzmu vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici nakon kiksa Barcelone protiv Seville (0:0).

Gostovanje kod Sociedada u San Sebastianu već je tradicionalno teško za 'kraljeve', u Baskiji madridski klub nije baš popularan, ali uspjeli su doći do pobjede i zasjesti na vrh bez obzirana to što imaju jednak broj bodova kao i Barcelona.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, ali nastavak je bio prava poslastica.

Real Madrid je poveo u 50. minuti, kada je uz pomoć VAR-a sudac Javier Estrada dosudio penal za goste nakon što je Llorente napravio prekršaj na Viniciusu. Kapetan Sergio Ramos bio je miran te je s 11 metara mirno zabio za 1:0. No, treba biti realan i reći kako Llorenteov start isprva nije baš izgledalo kao penal, no glavni sudac i VAR-a presudili su u korist 'kraljeva'.

Baskijska momčad nakon toga je krenula po izjednačenje, a do njega su igrači Sociedada zamalo stigli u 70. minuti. Adnan Januzaj je sjajnim udarcem postigao gol za 1:1, no dosuđeno je zaleđe jer je neko od njegovih suigrača ometao Realova golmana Courtoisa i bio mu najbliže prilikom tog udarca na gol.

• +5
La liga, Real Sociedad - Real Madrid Izvor: EPA / Autor: Juan Herrero

Odmah u sljedećoj akciji, doslovno u istoj minuti, na drugoj strani Karim Benzema zabija, a VAR je provjeravao situaciju jer se činilo kao da je Francuz igrao rukom. Ispostavilo se da je to bilo rame, pa je Real u toj 70. minuti stigao do sigurnijih 2:0.

Uzbuđenja se nastavljaju, u 83. minuti Mikel Merino je na sjajan ubačaj ostao sam pred Courtoisom i snažnim udarcem trese mrežu Reala za 2:1, ali ostalo je na tome i pored šest minuta nadoknade.

Ovom pobjedom Real Madrid se bodovno izjednačio s Barcelonom na vrhu prvenstvene ljestvice. Trener Reala Zinedine Zidane odlučio je odmarati Luku Modrića, koji je ušao u igru tek u 89. minuti. Iako je na terenu proveo samo nekoliko minuta, kapetan hrvatske reprezentacije uspio je u sudačkoj nadoknadi (90+6) zaraditi žuti karton.