talijanska liga

Inter i bez pomoći ozlijeđenog Marcela Brozovića uspio pobijediti Sampdoriju

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 22.06.2020 00:10
  • Objavljeno 22.06.2020 u 00:10
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: Fabio Ferrari / LaPresse / Profimedia

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je bez ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića na San Siru svladao Sampdoriju 2:1

'Nerazzurri' su imali dva poraza do prekida sezone, od Lazija i Juventusa, no sada su se uspjeli vratili na pobjedničke staze i čini se da će ostati u borbi za naslov prvaka.

Opet je Inter slavio 'na pogon' Romelua Lukakua i Lautara Martineza.

Prvi gol je zabio Lukaku u 10. minuti na asistenciju Christiana Eriksena i nakon stvarno sjajne akcije, a u 33. minuti Candreva proigrava Martineza, koji zabija za 2:0. Tu akciju je započeo Lukaku...

Morten Thorsby je u 53. minuti smanjio na 2:1, gosti su 'pritisnuli' Inter, ali Sampdoria nije uspjela doći do boda koji bi joj bio izuzetno bitan u borbi za ostanak.

  • +5
  • +2

Serie A, Inter - Sampdoria

Izvor: Profimedia / Autor: Filippo MONTEFORTE / AFP / Profimedia

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović, koji je standardni prvotimac Conteove momčadi, pauzirat će barem tjedan dana zbog ozljede mišića lijeve noge.

Inter dočekuje Sassuolo za tri dana, a sada je na šest bodova manje od Juventusa i pet od Lazija.

Italija 1. liga

Atalanta-Sassuolo4:1
Inter Milano-Sampdoria2:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Juventus26203363
2.Lazio26195262
3.Inter Milano26176357
4.Atalanta26156551
5.Roma26136745
6.Napoli26116939
7.Verona26108838
8.Parma261061036
9.Milan261061036
10.Bologna26971034
11.Cagliari26881032
12.Sassuolo26951232
13.Fiorentina26791030
14.Udinese26771228
15.Torino26841428
16.Sampdoria26751426
17.Genoa26671325
18.Lecce26671325
19.Spal26531818
20.Brescia26441816

Sljedeće utakmice

22.6.Lecce-Milan
22.6.Fiorentina-Brescia
22.6.Bologna-Juventus
23.6.Verona-Napoli
23.6.Spal-Cagliari
23.6.Genoa-Parma
23.6.Torino-Udinese
24.6.Inter Milano-Sassuolo
24.6.Atalanta-Lazio
24.6.Roma-Sampdoria