ZADRANI DRŽE FORMU

Rakočević 'nabrijao' zvezdaše, poraz žilavog Zadra

22.12.2012 u 21:41

Košarkaši Zadra nisu uspjeli, nakon nedavne velike pobjede protiv Partizana na domaćem parketu, ostvariti još jedan uspjeh protiv beogradske momčadi u regionalnoj ABA ligi

Na gostovanju u Beogradu, kod Crvene zvezde, u ogledu 15. kola Zadar je izgubio 88-79, ali je opet ostavio dobar dojam.

Nakon prve četvrtine Zadar je vodio 22-21, na ulasku u posljednju četvrtinu imao je mali zaostatak od samo četiri poena razlike (62-58), no ipak nije do kraja izdržao tempo domaćina i na kraju je upisao deveti poraz u sezoni. Domaćine je predvodio legendarni Igor Rakočević koji je u 23 minute na parketu zabio 22 koša, dobro i surađivao te pri kraju utakmice skočio 'na glavu' za jednom loptom (video) i izazvao delirij u odlično popunjenom Pioniru. Zvezda je jedan od najozbiljnijih, možda i prvi, kandidata za naslov, a Zadrani su unatoč porazu nastavili djelovati kao dobra momčad koja ima u što vjerovati.

Amerikanac Romeo Travis, koji je protiv Partizana pogodio sa zvukom sirene za pobjedu, opet je bio prvo ime Zadra. U subotu je ubacio 25 poena, a imao je i 11 skokova te tri asistencije i tri ukradene lopte. Čak je 14 poena ubacio s linije slobodnih bacanja. Jedini koji je kod Zadra još ubacio dvoznamenkasti broj poena bio je Marko Ramljak (10).

U drugom subotnjem ogledu Partizan je u gostima pobijedio Krku 66-58 te zajedno s Crvenom zvezdom na drugom i trećem mjestu ima omjer 10-5.

Crvena Zvezda 88
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.

Redoslijed:
1. Igokea 12-2 (-1), 2. Partizan 10-5, 3. Crvena zvezda 10-5, 4. Cedevita 9-5 (-1), 5. Union Olimpija 8-6 (-1)..., 9. Zadar 6-9, 10. Cibona 5-9 (-1), 11. Split 5-9 (-1)...

Veliki Rakočević i primjerena podrška s tribina. Uzajamno poštovanje je najvažnije