PLIVANJE

Puninski bez finala u Moskvi, Phelps oscilirao

18.10.2011 u 17:47

Hrvatski plivač Aleksej Puninski nije uspio izboriti finale niti u jednoj od dviju disciplina u kojima je nastupio u utorak, prvog dana Svjetskog kupa u malim bazenima koji se održava u Moskvi

Bolji je nastup ostvario na 50 metara leptirovim načinom. U vrlo jakoj konkurenicji završio je natjecanje s 15. vremenom (24.49). Za iskusnim Australcem Geoffom Huegillom, koji je otplivao najbrže vrijeme (23.12), zaostao je 1.37 sekundi. Drugo je vrijeme otplivao Srbin Milorad Čavić.

Na sto metara slobodno 26-godišnji plivač, inače jedini hrvatski predstavnik u Moskvi, gdje trenutačno živi i studira, zauzeo je 36. mjesto u konkurenciji 46 plivača s vremenom 51.51.

Niti Amerikanac Michael Phelps nije uspio izboriti finale iste utrke. Došao je u cilj s 11. vremenom (49.30) zaostavši gotovo čitavu sekundu i po za najbržim plivačem, Rusom Nikitom Lobincevim (47.85).

Pobijedio je zato Amerikanac, najbolji olimpijski sportaš u povijesti s 14 zlatnih olimpijskih medalja, u utrci 100 metara mješovito s vremenom 52.19, 63 stotinke ispred drugoplasiranog Australca Kennetha Toa.

Prvog dana natjecanja u Moskvi Phelps je također nastupio u utrci 200 metara leptir, te zauzeo treće mjesto (1:53.24) iza Japanca Hidemase Sana (1:51.62) i Južnoafrikanca Chada Le Closa (1:52.95).

Amerikanac, koji je usred priprema za Olimpijske igre u Londonu, vrlo rijetko nastupa u malim bazenima.