francuska liga

PSG osvojio prvenstvo i nastavio rasprodaju ugleda trećim porazom u posljednja četiri kola

30.04.2019 u 23:05

U odgođenom susretu 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Montpellier je pobijedio PSG 3:2 iako su gosti dva puta vodili...

Bio je to treći poraz PSG-a u Le Championnatu u zadnja četiri kola, no Parižani su osigurali naslov pa ovaj gubitak bodova za njih nije bio toliko važan.

PSG je poveo u 12. minuti autogolom Ambroisea Oyonga. Juan Bernat je ubacio s lijeve strane, a branič domaćeg sastava nespretno zakucao loptu pod gredu Benjamina Lecomtea. Devet minuta kasnije Montpellier je izjednačio, također nakon autogola. Loptu u vlastitu mrežu ugurao je Presnel Kimpembe koji je autogol zabio i u finalu Kupa protiv Rennesa.

Gosti su ponovo poveli u 62. minuti preko Angela di Marije, a izjednačio je Andy Delort u 80. minuti. Pet minuta kasnije domaćin je u potpunosti okrenuo rezultat. Leandro Paredes se poigravao pred vlastitim vratima što je iskoristio Ellyes Skhiri ukravši mu loptu, a zatim asistirao Camari koji je zabio za 3:2.

• +6
Ligue 1, PSG - Toulouse Izvor: Pixsell / Autor: Szwarc Henri/ABACA/PIXSELL

Utakmica se trebala igrati proteklog vikenda, ali je dvoboj odgođen zbog finala francuskog Kupa u kojem je PSG u subotu igrao protiv Rennesa. PSG je u toj utakmici vodio 2:0, ali je na koncu izgubio nakon izvođenja jedanaesteraca.

Pobjednik Kupa Rennes svoju odgođenu utakmicu protiv Monaca igrat će u srijedu.

PSG je i prije ove utakmice osigurao naslov prvaka, na prvom mjestu je s 84 boda. Lille je drugi sa 68 bodova, Lyon ima 62, a St. Etienne 59 bodova. Montpellier je peti s 54 boda.