U PREDZADNJOJ SEKUNDI

Prvi veliki gol u 2012. srušio Manchester City

01.01.2012 u 18:56

Vodeća momčad engleske lige Manchester City izgubio je u 19. kolu na gostovanju kod Sunderlanda s 1:0 pogotkom Korejca Ji Dong-wona u zadnjim sekundama dvoboja

Ji je zabio iz evidentnog zaleđa (nešto manje od pola metra), ali linijski sudac nije bio u ravnini i to zapravo nije vidio. Trebao bi imati jasniju aritmetiku u glavi, ali krivo je procijenio situaciju i Ji je postao sportski junak prvog dana Nove godine. Slavlje je bilo zaista impresivno, strijelca su izljubila pola prva tri reda kod kornera gdje je, među navijače, otišao proslaviti najvažniji pogodak karijere.

Iako do tada pogodaka nije bilo, igrao se sjajan nogomet. U drugom poluvremenu City je strašnim napadačkim arsenalom (ključan u vezi bio je urođeni napadač Balotelli) pritisnuo domaćine koji se junački, uz pomoć grede (Micah Richards glavom) u 88. minuti, obranio i dočekao posljednju sekundu u kojoj su nokautirali još uvijek aktualne lidere prvenstva.

Poraz Citya, tek drugi u sezoni, uklopio se u pravi 'pokolj' favorita u novogodišnjom kolu Premiershipa jer su u subotu kod kuće izgubili i Manchester United i Chelsea. U drugoj utakmici dana Everton je slavio na gostovanju kod West Bromwich Albiona s 1:0 pogotkom Victora Anichebea u 87. minuti.

Na ljestvici gradski rivali Manchester City i Manchester United imaju po 45 bodova, ali City vodi jer ima za četiri zgoditka bolju gol-razliku. Tottenham je treći s 39 bodova i utakmicom manje, Arsenal je četvrti s 36 bodova, dok Chelsea ima 34 boda. Englezi novo kolo igraju već u ponedjeljak i utorak.