SK, VESLANJE

Posada hrvatskog olimpijskog četverca najbrža u Beogradu

07.05.2012 u 09:22

Posada hrvatskog olimpijskog četverca na pariće (David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković) osvojila je zlato na prvoj regati Svjetskog kupa u Beogradu

Na Adi Ciganliji izabranici trenera Nikole Bralića odmjerili su snage s najjačim europskim posadama. Upravo u takvoj konkurenciji David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković bili su bez premca, brži i od svjetskih doprvaka Nijemaca i olimpijskih pobjednika Poljaka. Hrvatski reprezentativci svu moć pokazali su u završnici utrke, u posljednjoj četvrtini staze.

'U Beograd smo stigli kako bismo doznali gdje smo u odnosu na svjetsku konkurenciju. Znali smo da nema svjetskih prvaka Australaca i da ćemo se za postolje boriti s europskim suparnicima. Rekli smo sami sebi: idemo svima 'pokazati zube' i, naravno, pobijediti. Sretan sam što smo iza sebe ostavili Nijemce', rekao je u prvim dojmovima nakon finala štroker posade hrvatskog četverca na pariće Valent Sinković

Rezultati-– prva regata za Svjetski kup - četverac na pariće: 1. Hrvatska (5:46,73), 2. Njemačka (5:47.77), 3. Estonija (5:46.73)...

U dvojcu na pariće braća Siniša i Nikša Skelin osvojili su 12. mjesto i osigurali sudjelovanje na olimpijskim kvalifikacijama u Luzernu od 20. do 23. svibnja.