GOLIJADA U MADRIDU

Pogledajte nogometnu rapsodiju sa Santiago Bernabeua

19.09.2012 u 01:07

Nema nikakve sumnje da su Real i City odigrali ljepoticu dana. Engleska momčad je dvaput vodila, Španjolci su dvaput stizali minus i na kraju golom Cristiana Ronalda stigli do pobjede

Iako su dva puta bili u rezultatskom zaostatku, nogometaši Real Madrida pobijedili su na svom stadionu Manchester City sa 3:2 u najzanimljivijem ogledu prvoga kola Lige prvaka.

Real Madrid je do pobjede protiv Cityja stigao i više nego zasluženo. U udarcima na gol je domaćin ostvario prevlast 30:8, a u udarcima u okvir gola 17:5. No Ronaldo i suigrači propuštali su šansu za šansom. Golova nije bilo sve do 68. minute, kada je do vodstva stigao City, i to preko Edina Džeke.

Brazilac Marcelo je u 76. minuti izjednačio na 1:1, a u 85. minuti vidjeli smo novo slavlje gostiju. Kolarov je izveo slobodni udarac s desne strane, lijevom nogom, zavrnuo je loptu prema petercu koju nitko nije dirao, te je ona završila iza leđa nespremnog Casillasa.

No i ta radost gostiju je kratko trajala. U 87. minuti Benzema je još jednom izjednačio, a onda je na scenu stupio Cristiano Ronaldo. U 90. minuti, iskosa s lijeve strane, zabio je niskim udarcem svoj 39. pogodak u Ligi prvaka.

Real Madrid postao je prva momčad koja je u Ligi prvaka, ne računajući kvalifikacije, stigla do 100. pobjede. Usput rečeno, Ronaldo je imao 50 dodavanja na utakmici, svih 50 točnih!