JADNA SEVILLA

Pogledajte kako melje Barcelonin stroj

31.10.2010 u 14:10

Bogometaši Barcelone u 9. su kolu španjolskog prvenstva na svom Camp Nou uvjerljivo svladali Sevillu sa 5-0 (2-0), te ponovno stigli na samo bod zaostatka za vodećim Realom iz Madrida

Po dva pogotka za Barcelonu postigli su Lionel Messi (4, 64) i David Villa (24, 90), dok se jednom u strijelce upisao Dani Alves (52).

Real Madrid je na gostovanju pobijedio Hercules sa 3-1, a ponovno je čovjek odluke bio Cristiano Ronaldo. Hercules, koji je na startu prvenstva svladao Barcu 2-0, nije uspio skinuti i drugog diva španjolske lige. Domaćini su poveli već u 3. minuti golom Davida Trezegueta. Preokret je stigao u drugom poluvremenu, u 52. minuti je poravnao Angel Di Maria, a onda je Cristiano Ronaldo pogocima u 82. i 86. minuti donio novu pobjedu Realu. Ronaldo je prvi strijelac prvenstva sa 9 golova.

Valencia je protiv Zaragoze odigrala 1-1, a oba pogotka postigao je branič Zaragoze Maurizio Lanzaro. Prvo je u 3. minuti doveo Zaragozu u vodstvo, a potom je u 43. zabio autogol.