ODUŠEVIO NAVIJAČE

Pogledajte kako je Kobe Bryant odveo Lakerse do velike pobjede

16.11.2015 u 10:23

U NBA ligi je u nedjelju odigrano sedam utakmica, a posebno treba izdvojiti pobjedu Los Angeles Lakersa nad Detroit Pistonsima 97:85 u kojoj je briljirao 37-godišnji Kobe Bryant. Time je poslao poruku svima kako još nije spreman za odlazak u igračku mirovinu...

Kobe Bryant bio je vrlo blizu triple-double učinka; ubacio je 17 koševa, uz osam skokova i devet asistencija pomogavšui tako Los Angeles Lakersima da sa 97-85 pobijede Detroit Pistonse. Ovo je bila najbolja partija 37-godišnjeg Bryanta ove sezone, a posebno je vrijedna jer su Lakersi pobijedili vrlo nezgodnog protivnika.

'Trebala nam je ova pobjeda kod kuće. Jedva stojim na nogama, ubijaju me leđa i koljena... Idem odmah kući leći u kadu punu leda i sljedeći dan ću iskoristiti za oporavak', kazao je Bryant nakon utakmice.

Andre Drummond je bio najučinkovitiji Piston sa 17 koševa i isto toliko skokova. Jordan Clarkson je zabio također 17 za Los Angeles koji je prkeinuo niz od četiri poraza.

Utah Jazz je sinoć prekinuo niz od tri poraza svladavši Atlanta Hawkse sa 97:96, a Paul Millsap je propustio priliku za promjenu rezultata promašivši koš na sučev zvižduk za kraj. Derrick Favors je za pobjeud zabio 23 koša, a Rodney Hood. Kod Hawksa najviše je zabio Paul Millsap, 28 koševa, ali je promašio tricu u zanjoj minuti kao i zadnji koš na utakmici.

Atlanta je izgubila tri od četiri utakmice. Dennis Schroder je dodao 11 pogodaka u porazu i devet asistencija.
Al Horford i Kent Bazemore su zabili svaki po 16. Horfordova trica 33 sekunde prije kraja dovela je do rezultata 97-96, ali je Millsap propustio dvije prilike za promjenu rezultata.

Carmelo Anthony je sa 29 postignutih pogodaka uz 13 skokova pomogao svojim New York Knicksima da sa 95-87 pobijede New Orleans Pelicanse. Langston Galloway je dodao 15 pogodaka, a Kevin Seraphin 12 za New York.

Kod New Orleansa najbolji je bio Anthony Davis sa 36 koševa i 11 skokova, dok je Ryan Anderson zabio 16.
Pelicansi su izgubili tri zaredom i deset od početka sezone.

Memphis Grizzlies su slavili u Minnesoti pobiedivši domaće Timberwolvese sa 114-106. Damjan Rudež nije bio u momčadi. Jeff Green je zabio 21 koš za pobjedu kao i Mike Conley koji je dodao šest asistencija.

Marc Gasol je ubacio 14 koševa uz sedam skokova za Grizzliese koji su imali 56.3 posto šut iz igre. Conleyevom tricom 5 minuta prije kraja Grizzliesi se odvajaju od Minnesote na 92-89.

Najučinkovitiji kod Minnesote bio je Zach Lavine sa 25 koševa. Andrew Wiggins je dodao 21.

Nicolas Batum je sinoć u utakmici protiv svog bivšeg kluba Portland Trail Blazersa zabio 33 koša i odveo Charlotte Hornetse do pobjede od od 106-94.

Al Jefferson je dodao 29 koševa, a Kemba Walker 14 i Jeremy Lamb 13 za Charlotte kojem je to treća uzastopna pobjeda. Portlnad su predvodili Damian Lillard sa 23 pogotka, Allen Crabbe sa 17 i C.J. McCollum sa 16.

Boston Celticsi su sa 100-85 slavili protiv Oklahoma City Thundera i to im je treća pobjeda u četiri utakmice. Marcus Smart je za pobjedu zabio 26 koševa, dok je Russell Westbrook u porazu Thundera zabio 27.

Isaiah Thomas je ubacio 20 koševa, Avery Bradley 14, a Jared Sullinger osam uz 15 skokova. Boston je imao šut iz igre 48 posto i nadskakao je Thunder sa 47-34.
Kod Thundera je Serge Ibaka zabio 16, a Westbrook je uz pet asistencija dodao još i četiri skoka.

Sacramento Kingi su bili bolji od Toronto Raptorsa sa 107-101, a najviše im je pomogao DeMarcus Cousins koji je deset do svojih 36 koševa zabio u zadnjoj četvrtini, ugrabuvši i deset skokova.

Raptorsi su prokockali vodstvo od osam koševa u zadnjim minutama utakmice kada su nadigrani sa 16-2 i kada su promašili zadnjih sedam šuteva.
Kod Sacramenta su se još istaknuli i Rudy Gay sa 26 pogodaka te Omri Casspi sa 14.

DeMar ReRozan je predvodio Raptorse sa 24 koša, DeMarre Carroll je dodao 17, od čega su četiri trice, a Kyle Cory Joseph je također ubacio 17.

11. Phoenix 9 5 4
12. Minnesota 10 4 6