francuska liga

Nula u derbiju 'žirondinaca' i Marseillea, 'sveci' i 'lavovi' doživjeli poraze

02.02.2020 u 23:28

U susretu 22. kola francuskog nogometnog prvenstva Bordeaux i Marseille su odigrali bez golova...

Za Bordeax je Toma Bašić bio u početnoj postavi, a igrao je do 84. minute, dok je Duje Ćaleta-Car odigrao cijelu utakmicu za gostujući sastav.

Bašić je u 74. minuti imao sjajnu priliku, ali je pogodio vratnicu.

U ranije odigranim susretima Nica je pobijedila Lyon 2:1, dok je Mez porazio St. Etienne 3:1.

• +5
Ligue 1, Bordeaux - Marseille Izvor: Profimedia / Autor: NICOLAS TUCAT / AFP / Profimedia

Junak utakmice u Nici bio je danski napadač Kasper Dolberg koji je zabio oba gola za domaći sastav. U 33. minuti je zabio za 1:0, a u 63. minuti i za 2:1. Pogodak za 'lavove' zabio je Toko Ekambi u posljednjim trenucima prvog dijela.

Metz je daleko lakše nego što se očekivalo slavio protiv St. Etiennea 3:0. Dva gola je zabio Opa Nguette (44, 70), a jedan Mouhamadou Diallo (63), dok je u posljednjim trenucima susreta Romain Hamouma zabio za 'svece' i tako samo ublažio poraz.