NBA

Nowitzki sa zvukom sirene donio pobjedu Dallasu

17.11.2009 u 11:12

Košarkaši Dallas Mavericksa ostvarili su treću uzastopnu gostujuću pobjedu u NBA ligi zahvaljujući uspjehu protiv Milwaukee Bucksa nakon produžetka 115:113

Junak pobjede Mavsa bio je Dirk Nowitzki koji je postigao pobjednički koš sa zvukom sirene. Nowitzki je završio utakmicu sa 32 koša i 11 skokova, Drew Gooden je dodao 22 poena i 12 skokova, dok je 36-godišnjem veteranu Jasonu Kiddu nedostajao jedan poen za triple double - postigao je 9 koševa te imao 17 asistencija i 10 skokova.

Novak Brandon Jennings je usprkos 25 koševa, 8 asistencija i 7 skokova bio tragičar u redovima Bucksa jer je promašio tricu za pobjedu dvije sekunde prije isteka četvrte četvrtine, a potom još jednu 3,5 sekundi prije kraja produžetka kod rezultata 113:113. Turski reprezentativac Ersan Ilyasova ubacio je 19 poena uz 12 skokova za domaće, dok jedini naš predstavnik u NBA ligi Roko Leni Ukić nije ulazio u igru.

Produžetak se igrao i u Atlanti, gdje su domaći Hawksi svladali Portland Trail Blazerse 99:95. Hawksi su ostvarili petu uzastopnu pobjedu te su ujedno prekinuli niz od šest pobjeda Blazersa. Sjajni Joe Johnson je 27 od svojih 35 koševa postigao u četvrtoj četvrtini i produžetku, a odličnog je suradnika imao u Joshu Smithu koji je postigao 20 poena uz 16 skokova. Rudy Fernandez sa 19 i LaMarcus Aldridge sa 18 pogodaka predvodili su Blazerse.

Prošlosezonski finalist Orlando Magic na svom je parketu bio bolji od Charlotte Bobcatsa 97:91. Jameer Nelson (16) bio je najefikasniji u ujednačenom napadu Magica, dok je Flip Murray (31) bio najbolji kod Bobcatsa.