Novi poraz Spahije i Fenera, sjajni Bogdanović i Ukić

• Zadnja izmjena 10.02.2012 09:42
  • Objavljeno 10.02.2012 u 08:46
Neven Spahija

Izvor: Pixsell / Autor: Zarko Basic/PIXSELL

Košarkaši Fenerbahčea hrvatskog trenera Nevena Spahije poraženi su na gostovanju kod europskog prvaka Panathinaikosa 72:62 u skupini G drugog kruga Eurolige...

Turski klub nakon četiri kola ima na kontu samo jednu pobjedu i vrlo male šanse za plasman u četvrtfinale kojem se pak približio Panathinaikos s omjerom 3-1. Baš kao i prije tjedan dana, kada je atenski klub uvjerljivo slavio u Istanbulu, i današnja je utakmica praktički bila lišena neizvjesnosti.

Obradovićeva je momčad na poluvremenu imala plus 13 (40-27), a u nastavku je imala i 19 koševa prednosti. Iako se Fener u jednom trenutku spustio ispod deset koševa zaostatka, pravu priliku za preokret nije dobio.

Kostas Tsartsaris je sa 21 poenom bio najefikasniji kod domaćih, dok su goste ponovno predvodila dvojica hrvatskih košarkaša. Bojan Bogdanović je za 33 minute igre ubilježio 15 poena (dvica 5-9, trica 1-4, slobodna bacanja 2-2) te po dva skoka i asistencije. Roko Ukić je pak za 30 minuta na parketu ubacio 13 koševa (5-10 za dva poena, 1-3 trica) te dodao dva skoka i asistenciju. Treći hrvatski košarkaš u istanbulskom klubu Marko Tomas nije igrao zbog ozljede gležnja.

Dodajmo i to da je Maccabi u skupini H bio bolji od Cantua 75:60. Obje momčadi sada imaju po dvije pobjede i poraza i po svemu će se sudeći boriti za drugo mjesto jer je prvom sasvim blizu Barcelona.

Euroliga, Top 16, 4. kolo:
Skupina E
Galatasaraj - CSKA 68-64
Redoslijed: 1. CSKA 3-1, 2. Olympiacos 2-2, 3. Galatasaraj 2-2, 4. Anadolu Efes 1-3

Skupina G
Panathinaikos - Fenerbače 72-62
Redoslijed: 1. Panathinaikos 3-1, 2. Uniks 3-1, 3. Armani Milano 1-3, 4. Fenerbače 1-3