aba liga

Novi poraz košarkaša Splita; 'žuti' su se u Podgorici sjajno držali, a onda su se raspali u posljednje dvije minute utakmice

24.01.2022 u 23:44

U susretu 17. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na gostovanju u Podgorici izgubio od Studentskog centra 77:70 upisavši već 14. poraz ove sezone...

Bio je to izjednačen dvoboj do posljednje dvije minute kada je domaćin serijom 9:2 prelomio utakmicu.

U posljednje dvije minute ušlo se rezultatom 68:68. Nikola Pavličević je potom pogodio tricu za 71:68, a nakon što je Roko Ukić bio neprecizan, Emir Hadžibegović je novom tricom doveo domaćine do prednosti 74:68. Nakon još jednog promašenog napada Splita, Kenan Kamenjaš je istrčao kontru i zakucao za 76:68 i kraj nadanja u trijumf gostujućeg sastava. Na koncu je završilo 77:70.

Kod domaćina najefikasniji su bili Hadžibegović s 12, Kamenjaš s 11, te Eric Neal s 10 koševa. Kod Splita Shannon Shorter je ubacio 15 koševa uz 11 skokova, Karlo Žganec je postigao 11, a Tonko Vuko 10 koševa.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda s 29 bodova koliko ima i Partizan na drugom mjestu uz susret više.

Cibona je deseta s 20 bodva koliko ima i Zadar na 11. poziciji. Split je posljednji s 18 bodova.