ep u rukometu 2022.

Francuzi su u utakmici s čak dva crvena kartona razbili hrabre Crnogorce i tako ostali u igri za polufinale EP-a

Francuski rukometaši ostali su u igri za polufinale Europskog prvenstva svladavši u 3. kolu 1. skupine u Budimpešti Crnu Goru 36:27 (16:12)

Crnogorci su se odlično držali sve do 25. minute (11:11), kada su se Francuzi do poluvremena odvojili na četiri gola razlike, koja je u drugom dijelu narasla i do deset razlike.

Mem je sa sedam golova bio prvi strijelac kod Francuza, kojima je u 18. minuti crveni karton dobio golman Gerard zbog grubog nasrtaja, dok je kod Crne Gore sedam golova zabio Miloša Vujović.

• +11
Francuska - Crna Gora, rukomet, EP 2022., 24.1.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Attila KISBENEDEK / AFP / Profimedia

Kapetan Crnogoraca Vasko Ševaljević dobio je u 13. minuti crveni karton zbog udaranja Nikole Karabatića u lice.

Francuzi će sigurno u polufinale ako ne izgube od Danaca u srijedu ili ako Island ne pobijedi Crnu Goru.