ep za rukometašice 2020.

Norvežanke su u ludoj završnici uspjele slomiti Francuskinje i stići do osme titule europskih rukometnih prvakinja

20.12.2020 u 20:12

Norveška ženska rukometna reprezentacija osvojila je naslov europskih prvakinja svladavši u finalu Europskog prvenstva u danskom Herningu braniteljice naslova Francuskinje 22:20 (14:10)...

Norvežanke su zasluženo došle do naslova, u prvom dijelu su vodile s pet golova razlike, ali su se u drugom dijelu Francuskinje serijom 6:1 u vratile u igru.

U 50. minuti je bilo 17:17, da bi tri minute kasnije Francuskinje i povele s 19:18. No, Skandinavke su u završnici ubacile u višu brzinu, napravile seriju 4:1 i sa dva gola Nine Mork došle do naslova.

• +5
Norveška - Francuska; finale EP za rukometašice 2020. Izvor: EPA / Autor: BO AMSTRUP

Kod Norvežanki su Nora Mork, Veronica Kristiansen i Stine Skogrand zabile po četiri gola, a golmanica Silje Sollberg je imala 15 obrana, dok su Francuskinje predvodile Pauleta Foppa (5) i Grace Zaadi (3).

Za Norvešku je to osmi naslov (1998., 2004., 2006., 2008., 2010., 2014., 2016., 2020.) , dok je Francuska ostala na domaćem naslovu iz 2018. godine kojeg sada u Danskoj nije uspjela obraniti.