BIATLON

Norvežanin Thingnes Boe u velikom stilu završio rekordnu sezonu

19.03.2023 u 16:18

Sjajni norveški biatlonac Johannes Thingnes Boe završio je sezonu Svjetskog kupa u velikom stilu ostvarivši u Oslu rekordnu 19. pobjedu.

Usprkos dvije promašene mete, Norvežanin je u masovnom startu na 15 km završio sa 26.2 sekunde ispred Švicarca Niklasa Hartwega, dok je treći bio Norvežanin Vetle Sjastad Christiansen sa 35.2 sekunde zaostatka.

'Sada mogu početi slaviti i osvrnuti se na postignuća ove godine, sve od Kontiolahtija do Osla. Bila je to fantastična vožnja. Devetnaest pobjeda u sezoni je prilično dobro. Nisam mogao ni zamisliti sve te pobjede. Sezona koju sam imao je nevjerojatna', poručio je 29-godišnji Norvežanin koji je osvojio četvrti naslov pobjednika Svjetskog kupa.

Na koncu je slavio sa 1.589 bodova, ispred dvojice sunarodnjaka Sturla Laereida sa 1.098 i Vetlea Sjastada Christiansena sa 935 bodova.

Hrvatski biatlonac Krešimir Crnković je sezonu završio na 79. mjestu sa 15 bodova.