ISLAND HRABRO PAO

Ništa od senzacije koju je priželjkivala cijela Hrvatska; Njemačka strašnom obranom spriječila iznenađenje

19.01.2019 u 22:15

Njemačka je upisala novu pobjedu na Svjetskom prvenstvu kojem je domaćin zajedno sa Danskom, svladala je Island 24:19 (14:10)

Nakon Francuske je i Njemačka, drugi konkurent Hrvatske za polufinale, upisala bodove u drugoj fazi po skupinama.

Island je pokušao, ušao nabrijan u susret, motiviran zbog povlaštenog rasporeda Njemačke, ali nije uspio iznenaditi domaćina, nije bilo rješenja za super čvrstu obranu i odličnog vratara Wolffa.

'Otočani' su prkosili Nijemcima 20 minuta (9:9), a onda su Nijemci odjednom zatvorili sve prilaze, pobjegli na 13:9, a s razlikom od četiri gola otišlo se o na odmor (14:10).

I u nastavku slična priča. U 36. minuti domaćin je imao pet golova prednosti (16:11), Island je smanjio na dva gola zaostatka (18:16), no više od toga nije išlo. Islanđani su teško dolazili do pogotka, dobro, u napadu nisu briljirali ni njemački rukometaši, ali sve je to izvlačila njihova žestoka defanzivna igra za konačnih 24:19.

• +3
Njemačka - Francuska, SP u rukometu 2019. Izvor: Pixsell / Autor: Soeren Stache/DPA/PIXSELL

Bez obzira na pobjedu Njemačka nije oduševila, ima u njezinoj igri dosta mana koje će vjerujemo Lino Červar i Hrvatska znati iskoristiti.

Domaćine su do važnih bodova predvodili Steffen Fath sa šest golova, te Uwe Gensheimer s pet golova, dok je sjajni Andreas Wolff sakupio 12 obrana uz 40 posto obrana. Kod Islanđana je najefikasniji bio Arnor Thor Gunnarsson sa šest pogodaka.

Na ljestvici vode Njemačka i Francuska sa po pet bodova, dok je Hrvatska treća sa četiri boda, ali i utakmicom manje, Španjolska je ostala četvrta s dva boda i gotovo bez izgleda za plasman u polufinale, dok su Island i Brazil bez bodova.

Hrvatska prvi susret u skupini I ima u nedjelju u 18 sati protiv Brazila.