idemo na euro 2020.!

Nikola Vlašić rekao je veliku istinu o ovoj reprezentaciji i izborniku Zlatku Daliću

17.11.2019 u 00:21

Hrvatska je na Rujevici u posljednjoj, odlučujućoj, utakmici kvalifikacija pobijedila Slovačku 3:1 i izborila nastup na Euru 2020. godine. No, na poluvremenu su naši reprezentativci neočekivano gubili 1:0, a evo kako ih je izbornik Dalić motivirao za 'oluju' u nastavku utakmice

'Na poluvremenu smo gubili, ali nije bilo panike. Znali smo da smo kvalitetnija momčad i znali smo da ćemo okrenuti utakmicu. Bili smo smireni, izbornik je imao sve pod kontrolom tijekom poluvremena. Ušao je smiren u svlačionicu, bez stresa, smirio nas je i uvjerio da ćemo preokrenuti utakmicu. Tako se i dogodilo. Da je netko gledao izvana, ne bi nikad pogodio da je ovo odlučujuća utakmica za plasman na Euro i da u njoj gubimo', kazao je Nikola Vlašić nakon utakmice i velike pobjede 3:1 protiv Slovačke na Rujevici.

Ovo je Hrvatskoj već jedanaesti plasman od ukupno trinaest mogućih na velikih natjecanja. Kakav je osjećaj?

'Nikad nisam igrao na velikom natjecanju, ovo je stvarno odličan osjećaj. Čestitam momcima i stožeru. Ovo je velika stvar!', reći će Vlašić koji je na Rujevici zabio za 1:1.

Predvodnik je novog vala u našoj reprezentaciji…

'Vjerujem u sebe, pokušavam svaku minutu iskoristi na najbolji mogući način, izbornik je pokazao da vjeruje u mene. Ova momčad spoj je mladosti, tog novog vala i ljudi koji su igrali na Svjetskom prvenstvu. To je po meni odlična kombinacija!', misli Nikola Vlašić koji je 'zacementirao' svoje mjesto u reprezentaciji.

Borna Barišić bio je asistent kod trećeg gola Ivana Perišića koji je 'zatvorio' utakmicu sa Slovacima i potvrdio plasman na Euro 2020. godine.

'Da, nije dobro počelo, zgusnuli su se, neočekivano poveli... Ali mi smo pokazali karakter u drugom dijelu. Izbornikov govor na poluvremenu je bio jako smirujuć, bez nervoze. U takvim situacijama jako je bitno ne gubiti glavu. Dalić nam je dobro predočio drugo poluvrijeme i bili smo mirni', prepričao je događaje u hrvatskoj svlačionici na poluvremenu naš lijevi bek Borna Barišić.

• +41
Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, skupina E, 9. kolo, Hrvatska - Slovačka Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Desnom je stranom jurio Tin Jedvaj...

'Čestitke suigračima i stručnom stožeru na pripremi svega kroz sve utakmice u grupi. Hvala navijačima na bodrenju. Hrvatska je pokazala da je dobra i kvalitetna momčad, da se možemo vratiti jači i okrenuti utakmicu u svoju korist', rekao je jedvaj i dodao:

'Ušli smo dobro u utakmicu, Slovačka nije napravila nijednu pravu šansu. Defenzivno smo dobro stajali, ofenzivno kreirali dosta prilika. Kontrolirali smo igru kroz svih 90 minuta i najvažnije je što smo izborili Euro...'

• +13
Hrvatski nogometaši slave odlazak na EURO 2020 Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Golman Dominik Livaković bio je nemoćan kod gola Slovaka, ali to ga nije izbacilo iz takta te je s nekoliko sigurnih intervencija do kraja dvoboja ostavio mrežu netaknutom.

'Presretan sam što igram s ovakvom ekipom. Ponosan sam na to što smo napravili. Bili smo jako smireni, to smo pokazali u drugom poluvremenu. Znali smo da samo mirnoćom možemo okrenuti utakmicu', zaključio je 'broj 1' hrvatske reprezentacije i Dinama.