rukometni eurokup

Nexe u gostima lako sredio Ukrajince; 'gromovi' ugasili Motor iz Zaporožja

21.03.2023 u 20:48

Rukometaši našičkog Nexea u prvoj su utakmici osmine finala Eurokupa kao gosti u Düsseldorfu svladali ukrajinski Motor Zaporožje 27:23 (13:8)

Našićani su od početka dvoboja u Düsseldorfu pokazali kako su trenutačno daleko kvalitetnija momčad od Motora, već sredinom prvog poluvremena imali tri gola prednosti (7:4), pred kraj te dionice igre i najvećih sedam razlike (13:6), da bi u nastavku samo rutinski održavali prednost.

S tri uzastopna gola Motor je u posljednjoj minuti smanjio na 26:23, ali Severec je lijepim pogotkom u posljednjoj sekundi postavio konačni rezultat i potvrdio pobjedu 'gromova' iz Našica 27:23.

Predrag Vejin sa sedam te Aleksandar Bakić i Fran Mileta s pet golova bili su najefikasniji u sastavu Nexea, dok su Jurij Kubatko, Ihor Turčenko i Dmitro Horiha zabili po pet golova za Motor.

Uzvratni susret na programu je za tjedan dana u Našicama, a ukupni pobjednik ovog dvoboja u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz susreta islandskog Valura i njemačkog Göppingena.