NBA

Netsima napokon prva pobjeda u sezoni

05.12.2009 u 10:14

New Jersey Netsi okončali su svoj crni rekord na početku sezone u petak kada su, nakon 18 poraza u nizu, svladali Charlotte Bobcatse 97:91

Iako su u zadnjih dvije minute i 22 sekunde utakmice ušli s 86:86, Netsi su uspjeli ubaciti devet košea i stići do prve ovosezonske pobjede. Više od 12 tisuća navijača uzdignutih je ruku dočekala prekid serije od 18 uzsatopnih poraza.

Centar Brook Lopez predvodio je Netse s 31 košem i 14 skokova dok je Courtney Lee dodao 27 koševa.
Stephen Jackson i Raymond Felton su obojica zabila po 28 koševa za Bobcatse čiji je omjer pobjeda i poraza sada 7-11.

Charlotte je imao dosta loš šut s linije slobodnih bacanja (18-30) dok je New Jersey realizirao 24 od 29 pokušaja.

Lee je započeo pobjednički niz New Jerseya sa slobodnim bacanjima koja su Netse dovele u vodstvo 88:86. Nakon toga je Lee ukrao loptu od Borisa Diawa za još jedan ubačaj. Na braniču Devinu Harris izveden je prekršaj dok je pucao tricu, a on je realizirao sva tri slobodna bacanja za 93:86. Lopez je nakon toga pogodio još dva slobodna bacanja za 95:86.

U Los Angelesu je Kobe Bryant u zadnjoj sekundi pogodio tricu kojom su Lakersi svladali Miami Heat 108:107.

Dok su Lakersi gubili dva koša 3.2 sekunde prije kraja utakmice, Bryant je presjekao dodavanje protivničkih igrača i s preko osam metara pogodio tricu za osmu pobjedu Los Angelesa u nizu. On je zabio 17 od svojih ukupno 33 koša u zadnjoj četvrtini i nadigrao Dwyana Wadea koji je završio s 26.