NBA LIGA

Netsi napokon došli do pobjede

28.01.2010 u 10:45

Najgori klub u NBA ovu sezonu New Jersey Nets su u srijedu navečer nakon niza poraza došli konačno došli do pobjede

Kris Humphries je zabio 25 koševa i Netsi su došli do četvrte pobjede naspram 40 poraza, rezultatom 103-87 nad gostujućim LA Clippersima u srijedu navečer.

Netsi su prekinuli niz od 11 poraza prvom pobjedom od 30. prosinca kada su svladali New York Knickse.

'Očito je da smo se borili, zato je dobro biti s ove strane', rekao je Netsov branič Keyon Dooling, koji je zabio deset od svojih 18 koševa u zadnjoj četvrtini.

Brook Lopez je ubacio 19 koševa uz devet skokova za New Jersey. Netsi su vodili 16 koševa u drugoj četvrtini ali je ta razlika prepolovljena na 51-41 u poluvremenu.

Clippersi su otvorili treću četvrtinu sa serijom 12-2 i izjednačili na 53-53. Međutim, Netsi su odgovorili i došli do vodstva 71-64 u zadnjoj četvrtini.

Trica Rasuala Butlera izvukla je Los Angeles na 73-70. No onda su Netsi opet otišli na 14-4. Dooling je zabio šest koševa i razlika se povećala na 87-74 5:17 minuta prije kraja left, a Netsi su onda nastavili do svoje pobjede.

Chris Kaman je postigao 24 pogodaka i 11 skokova za Clipperse (20-25) koji su porazili Netse prije devet dana u Los Angelesu.

U San Antoniu je Tim Duncan zabio 21 koš uz 27 skokova za pobjedu Spursa od 105:90 nad Atlanta Hawksima. Spursi koji su prekinuli niz od tri poraza igrali su bez Francuza Tonyja Parkera koji je ozlijedio zglob u trećoj četvrtini.

Joe Johnson je postigao 31 koš za Hawkse (29-15) čiji je niz od tri pobjede prekinut.
U Denveru su Nuggetsi svladavši Houston Rocketse 97:92 došli do osme pobjede zaredom iako su igrali bez drugog strijelca lige Carmela Anthonyja.

JR Smith je postigao 22 pogotka, Chauncey Billups je dodao 21.

Aaron Brooks je zabio 22 koša, dok je Argentinac Luis Scola dodao 20 uz 11 skokova u trećem uzastopnom porazu Rocketsa.