serie a

Napoli iskoristio veliki kiks Intera i preuzeo vrh

16.12.2017 u 20:49

Nogometaši Napolija slavili su s uvjerljivih 3:1 (3:0) na subotnjem gostovanju u Torinu i tom pobjedom zasjeli na vrh talijanskog prvenstva, jer je do danas vodeći milanski Inter iznenađujuće poražen 1:3 od Udinesea na domaćem terenu.

Napoli je u Torinu poveo već u 4. minuti pogotkom Koulibalyja. U 25. minuti je na 2:0 povisio Zielinski, a samo pet minuta poslije slovački reprezentativac Marek Hamšik postigao je pogodak za 3:0. Slovačkom internacionalcu je to bio 115. pogodak u 11 godina igranja za Napoli, čime je na ljestvici najboljih strijelaca dostigao legendarnog Argentinca Diega Maradonu, koji je postigao isti broj golova, ali u sedam godina provedenih u Napulju.

• +4
Napoli - Fiorentina, 16. kolo Serie A, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: CIRO DE LUCA

Torino je u drugom poluvremenu uspio ublažiti poraz pogotkom Belottija (63). Hrvatski reprezentativac Marko Rog je za Napoli igrao od 83. minute.

U prvoj utakmici subotnjeg programa veliko iznenađenje napravio je Udinese pobjedom 3:1 na San Siru protiv vodećeg Intera, što je treća ovosezonsku pobjeda u gostima momčadi iz Udina.

Ivan Perišić i Marcelo Brozović bili su u početnoj postavi Intera. Obojica su imali dobre prilike, ali su ostali bez pogotka. Perišić je odigrao cijelu utakmicu, a Brozović je zamijenjen u 54. minuti. Kod pobjednika je Stipe Perica ušao u 78. minuti, a Andrija Balić ostao na klupi za pričuve.

Napoli je sa 42 boda preuzeo vodstvo, a Inter je drugi sa 40 bodova. Momčad iz Milana može prestići i Juventus koji ima 38 bodova i u nedjelju gostuje u Bologni.