francuski kup

Nantes izbacio Monaco i nakon 22 godine dočekao ovu utakmicu

02.03.2022 u 23:35

Nogometaši Nantesa nakon 22 godine ponovno će zaigrati u finalu Francuskog kupa, oni su u polufinalu u srijedu na svom terenu boljim izvođenjem 11-eraca svladali Monaco. Nakon 90 minuta bilo je 2:2, da bi u raspucavanju Nantes bio uspješniji sa 4:2.

Gosti iz Monaca poveli su golom Maripana (12), no nespretnom reakcijom Sidibea (21-ag) je autogolom poravnao na 1:1. U drugom poluvremenu Motoussamy (74) je doveo Nantes u prednost, no gotovo odmah nakon što se krenulo s centra Boadu (76) je zabio za 2:2.

Kako se rezultat više nije mijenjao do isteka 90. minute o pobjedniku su odlučivali 11-erci prilikom izvođenja kojih dva igrača Monaca nisu bila uspješna dok su sva četiri igrača Nantesa bili sigurni.

Nantes će tako igrati u finalu 8. svibnja na Stade de Franceu protiv Nice koja je u utorak sa 2:0 svladala četvrtoligaša Versailles.

I Nantes i Nice su po tri puta dosada osvajali Kup, Nantes posljednji put 2000. kada je i posljednji put igrao u finalu, a Nice 1997., što je i tom klubu bio posljednji nastup u finalu do ovog.