BUNDESLIGA

Nakon sudara glavama hrvatski igrač Filip Uremović ošamućen napustio igru

12.05.2023 u 23:09

U prvoj utakmici 32. kola njemačke Bundeslige Koeln je pred svojim navijačima svladao berlinsku Herthu sa 5-2.

Povela je domaća momčad u 8. minuti golom Selkea, da bi pogocima Tousarta (18) i Jovetića (33) gosti došli do preokreta. Međutim, već do kraja prvog poluvremena Hubers (39) i Skhiri (43) vratili su Koeln u vodstvo. U drugom poluvremnu Hubers svojim drugim pogotkom (69) i Huseinbašić (81) potvrdili su pobjedu domaće momčadi.

Hrvatski stoper Filip Uremović je bio u početnoj postavi Herthe, ali je već u 12. minuti napustio teren zbog ozljede.

U sudaru glavama s napadačem Kolna Selkeom prošao je lošije te je ošamućen napustiti igru.

Video sudara glavama pogledajte OVDJE.

Koeln je sa 41 bodom privremeno zasjeo na 10. mjesto, dok je Hertha ostala na 25 bodova i na začelju ljestvice te je još jedan korak bliže ispadanju u niži rang. Ispred Herthe su s tri boda više Bochum i Stuttgart, a pet bodva više ima Schalke. Sve tri momčadi imaju i utakmicu manje.

Vodeći Bayern ima 65 bodova, jedan više od Borussije Dortmund. Bavarci će u subotu ugostiti Schalke, a u Dortmund stiže imenjak iz Moenchengladbacha.