niko, što ćeš sad?

Najavio da odlazi, a onda odigrao utakmicu života; hat-trick probuđenog Jamesa Rodrigueza

17.03.2019 u 21:11

Nogometaši Bayerna, kojeg vodi Niko Kovač, u nedjelju su na Allianz Areni napunili mrežu Mainza, pobijedivši 6:0, a trostruki strijelac bio je James Rodriguez (33., 51., 55). Golove su još zabili Robert Lewandowski (3.), Kingsley Coman (39.) i Alphonso Davies (70.)

Samo nekoliko dana nakon što je prvi put javno kazao kako ne namjerava ostati u Bayernu na posudbi James Rodriguez je odigrao utakmicu karijere.

Bayern je u 26. kolu Bundeslige pred svojim navijačima deklasirao Mainz 6:0, a Rodriguez je zabio hat-trick. Da se Mainzu sprema katastrofa bilo je jasno već u 3. minuti utakmice kad je Lewandowski zabio za 1:0.

Bavarci su nastavili s pritiskom pa je u 33. minuti James Rodriguez je povećao vodstvo na 2:0.

Šest minuta kasnije bilo je 3:0, zabio je Kingsley Coman. Početkom drugog poluvremena Bayern stiže do 4:0, a strijelac je po drugi put James Rodriguez. Samo četiri minute kasnije Rodriguez stiže do svog trećeg gola i hat-tricka i povisuje prednost Bavaraca na 5:0.

• +3
Bundesliga, Borussia Monchengladbach - FC Bayern Izvor: Pixsell / Autor: nph/NordPhoto/PIXSELLNordPhoto/PIXSELL

U 70. minuti Alphonso Davies zabija gol za 6:0. Bavarci su ovako barem malo isprali gorčinu nakon ispadanja iz Lige prvaka, no Niko Kovač ima nove brige. S Rodriguezom se ne slaže, nikako da se nađu na istoj 'valnoj dužini', no čini se kako je u Kolumbijcu proradio inat. Odjednom je proigrao...

Bayern je ponovo vodeći tim Bundeslige sa 60 bodova koliko ima i drugoplasirana Borussia Dortmund, ali Bavarci imaju bolju gol-razliku.