IDEALNIH OSAM

Mirza Džomba predstavlja Hrvatsku u eliti

24.05.2013 u 10:31

Europska rukometna federacija objavila je svoj izbor najboljih igrača svih vremena po kriteriju nastupa u Ligi prvaka

Među 55 odabranih EHF-ov žiri se odlučio za idelanu sedmorku s dodatkom najboljeg obrambenog igrača. Zajedno su ovi laureati osvojili čak 26 naslova, a najviše među njima golemu pivot Barcelonine dinastije Šepkin sa sedam trijumfa, i sjajni golman iste momčadi (jednog je osvajao i sa Elgoriagom) Svennson sa jednim trofejem manje.

Po dva predstavnika imaju Švedska i Francuska, a Hrvatsku je u elitu upisao Mirza Džomba koji je nakon tri poraza u finalima s Badel Zagrebom po jedno izgubio i u dresovima Fotexa iz Veszprema i Ciudad Reala dok 2006. napokon iz šestog pokušaja nije uspio doći na krov Europe.

Neuhvatljivi Riječanin s desnog krila u blistavoj je karijeri osvojio 12 naslova državnih prvaka i čak 14 nacionalnih kupova, a s reprezentacijom je postao svjetski i olimpijski prvak. Mirza i kolege nagrade će primiti tijekom završnog turnira Lige prvaka koje će se odigrati 1. i 2. lipnja u Kölnu.

Idealna momčad lige prvaka:

Vratar: Tommy Svensson (ŠVE)
Pivot: Andrej Šepkin (RUS)
Lijevo krilo: Stefan Kretzschmar (NJEM)
Desno krilo: Mirza Džomba (HRV)
Lijevi vanjski: Filip Jicha (ČEŠ)
Srednji vanjski: Jackson Richardson (FRA)
Desni vanjski: Ólafur Stefánsson (ISL)
Obrambeni: Didier Dinart (FRA)

Džomba je sa 667 golova najbolji strijelac u povijesti naše reprezentacije. Evo onih iz Atene