serie a

Marcelo Brozović ozlijeđen; Igor Tudor dvaput gubio, a na kraju slavio vrijednu pobjedu

07.04.2019 u 20:36

U najzanimljivijem dvoboju nedjeljnog programa 31. kola Serie A na San Siru su Inter i Atalanta odigrali 0:0, a u 23. minuti utakmice ozlijedio se hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović...

Marcelo Brozović nije stradao u duelu s protivničkim igračima, jednostavno se samo uhvatio za nogu i tražio izmjenu. Prema prvim informacijama radi se o istegnuću mišića ili problemu s preponama. Ivan Perišić je igrao cijelu utakmicu za domaćine, a Mario Pašalić je izašao u 73. minuti kod Atalante. Remijem bez golova Inter je ostao treći, a Atalanta peta.

Udinese Igora Tudora nastavio je s uspješnim nizom, u Udinama je pobijeđen Empoli 3:2. No, bila je to sve samo ne laka utakmica za Tudora i njegovu momčad. Poveo je Empoli u 11. minuti golom Caputa, ali samo tri minute kasnije De Paul je izjednačio na 1:1. U 24. minuti gosti su preko Krunića poveli 2:1, a u 41. De Paul iz penala zabija za 2:2 i ponovno Udinese vraća u igru. U samom finišu prvog dijela, u 45. minuti za konačnih 3:2 zabija Mandragora.

• +3
Serie A, Inter - Lazio Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Uzbuđenjima tu nije bio kraj jer je u 63. minuti Tudorov Udinese ostao s igračem manje jer je Zeegelaar dobio drugi žuti karton. Srećom, Udinese se uspio obraniti, a u posljednje tri utakmice ima dvije pobjede i remi te je na najboljem putu da osigura ostanak u Serie A.

'Sad smo u poziciji koja nije loša, ali treba još mnogo toga napraviti. Ovaj rezultat dopušta nam da nastavimo raditi u nešto opuštenijom atmosferi, bez jakog pritiska', rekao je Igor Tudor nakon utakmice i priznao:

'Utakmica je bila zabavna za gledanje, ali više navijačima nego meni na klupi koji sam uglavnom patio...'

Cagliari je pobijedio SPAL 2:1, a Filip Bradarić je ušao u igru 73. minuti za Cagliari, dok Darijo Srna nije bio u sastavu.

Lazio i Sassuolo su odigrali 2:2, a Milan Badelj je igrao za Rimljane do 80. minute. Na Olimpicu je također bilo dramatično, domaći su poveli u 53. minuti, iz penala je zabio Immobile. Za goste je Rogerio zabio u 57. minuti za 1:1, a potom su u samoj završnici pala još dva gola. Prvo je u 89. minuti Berardi 'zamrznuo' Lazijeve navijače na Olimpicu. U sudačkoj nadoknadi, u 95. minuti, Lulić je zabio za 2:2 te tako barem malo obradovao domaće navijače.

Nogometaši Frosinonea, predzadnje momčadi talijanske Serie A, iznenadili su na gostovanju Fiorentinu i slavili 1:0 te osvojili važna tri boda u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa. Odlučujući gol postigao je Daniel Ciofani u 84. minuti.

Petom ovosezonskom pobjedom Frosinone je stigao do 23. boda...

U Napulju su nogometaši Napolija i Genoe igrali 1:1. Napoli je poveo golom Mertensa (34) u trenucima kada je Genoa ostala bez isključenoga Sturara, pa se očekivala laka pobjeda Napolitanaca. No, Gosti su uspjeli izjednačiti golom Lazovića (45+3) i doći do vrijednog boda u borbi za ostanak.