lakše SE diše, ALI...

[FOTO] Manuel Štrlek nije bio zadovoljan nakon pobjede protiv Angole, obrana je i dalje problem: Opet je puštalo na sve strane!

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 17.01.2021 22:02
  • Objavljeno 17.01.2021 u 20:13

Hrvatska rukometna reprezentacija je u 2. kolu Svjetskog prvenstva u Egiptu pobijedila Angolu 28:20. Na prvi pogled izgleda uvjerljivo, ali nije bilo tako. 'Kauboji' su se mučili u prvom poluvremenu, slomili su 'uvijek neugodnu' Angolu tek u nastavku utakmice

'Opet smo prenijeli tu nervozu s početka prve utakmice, kako i tada, tako i danas. No, čim smo počeli gledati u gol i suigrače, a ne u pod se otvorilo', kazao je za RTL nakon utakmice Manuel Štrlek i nastavio:

'Naravno da je kvaliteta na našoj strani, ali to treba pokazati na terenu. Nadam se da smo odčepili i da ćemo biti pravi u najjačoj utakmici protiv Katra.'

Zabio je Štrlek dva gola, no ponovno je problem bila obrana. 'Kauboji' jednostavno djeluju mekano, bez agresive, prekršaja na protivničkim igračima. Nakon debakla s Japanom Manuel Štrlek je kritizirao suigrače i samog sebe, posebice igru u obrani. I sada je ponovio upozorenje...

• +10
Hrvatska - Angola, rukomet, SP u rukometu, 17.1.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Jozo Cabraja / kolektiff

'Da, u prvoj sam utakmici vikao da smo premekani u toj obrani, da trebamo više kontakta i energije i raditi prekide. Vidjeli smo i danas da smo puštali da pucaju izvana bez kontakta, da se pušta lopta. Puštalo je na sve strane!', kazao je Štrlek i zaključio:

'Nisam ekspert za obranu, ja sam tu zadnji i krpam se, ali sam siguran da će sve doći na svoje mjesto. Ovo je drukčiji tip rukometa, ja sam siguran da nam bolje leže europske ekipe.'