TALIJANSKI KUP

Mandžukiću ovacije, Juventus na korak do finala

28.02.2017 u 23:04

U prvom polufinalnom susretu Talijanskog kupa Juventus je u Torinu preokretom pobijedio Napoli s 3:1, a na ovoj utakmici nastupila su čak četvorica hrvatskih reprezentativaca.

Napoli je poveo pogotkom Jose Maria Callejona u 36. minuti, a Juventus je izjednačio u 47. minuti kada je Paulo Dybala realizirao kazneni udarac, koji je i bio napravljen na njemu.

U 64. minuti Gonzalo Higuain je iskoristio veliku pogrešku obrane gostiju i zabio svom bivšem klubu i doveo Juve u vodstvo od 2:1.

Potom je u 68. minuti vratar Napolija srušio Cuardada te je sudac dosudio i drugi penal za domaćina. Dybala je ponovno bio siguran s bijele točke za 3:1.

Mario Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Juve, propustio dvije velike prilike u prvom dijelu, ali i zaslužio ovacije punog stadiona za svoju požrtvovnu igru. Marko Pjaca ušao je u igru u 84. minuti.

Ivan Strinić je odigrao svih 90 minuta za Napoli, dok je Marko Rog zamijenjen u 82. minuti.

U srijedu u drugom polufinalu igraju Lazio i Roma, a uzvrati su 5. travnja.