engleska liga

Manchester United minimalnom se pobjedom vratio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice Premiershipa

14.03.2021 u 23:40

Nogometaši Manchester Uniteda vratili su se na drugo mjesto Premiershipa nakon što su u susretu 28. kola na Old Traffordu pobijedili West Ham United 1:0

Gol odluke u stvari je bio auto-gol. Zabio ga je Craig Dawson pogodivši u 53. minuti vlastitu mrežu, a bilo je to već 13. uzastopno gostovanje 'čekičara' na Old Traffordu bez pobjede.

Utakmica će ostati zapamćena i po odluci domaćeg trenera da ne napravi niti jednu izmjenu u 90 minuta. Ole Gunnar Solskjaer završio je susret s istih 11 igrača koji su istrčali na početku. ovo se dogodilo prvi put nakon punih devet godina, od veljače 2012. godine i derbija s Liverpoolom!

U derbiju kola, velikom londonskom okršaju Arsenal je pobijedio Tottenham 2:1 okrenuvši rezultat nakon što su 'spursi' poveli.

Dinamov suparnik u osmini finala Europske lige je poveo je u 33. minuti 'rabonom' Erika Lamele, no Arsenal je okrenuo rezultat golovima Martina Odegaarda (44) i Alexandrea Lacazettea (64-11m). Tottenham je od 76. minute igrao s igračem manje nakon što je pocrvenio strijelac Lamela. Arsenal je ovom pobjedom prekinuo niz od pet međusobnih susreta bez trijumfa.

• +7
Arsenal - Tottenham, engleska liga, 14.3.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Dan Mullan / PA Images / Profimedia

U ranije odigranom susretu Leicester City je pobijedio 'fenjeraša' Sheffield United 5:0 uz tri gola Kelechija Iheanacha

Leicester City nije imao problema protiv jednog od gotovo sigurnih putnika u niži rang natjecanja. Tri gola zabio je Iheanacho (39, 69, 78), a po jednog Ayoze Perez (64) i Ethan Ampadu (80a-g).

U uvjerljivom vodstvu je Manchester City sa 71 bodom, United je drugi s 57 bodova, dok Leicester City na trećoj poziciji ima 56 bodova.

Na samom začelju je Sheffield United s 14 bodova, čak 14 manje od zone spasa.