ENGLESKA LIGA

Manchester United došao do 10. gostujuće pobjede u nizu; na utakmici kod Sheffield Uniteda pala su i dva rekorda

17.12.2020 u 23:14

U susretu 13. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na gostovanju pobijedio 'fenjeraša' lige Sheffield United sa 3:2 upisavši desetu gostujuću pobjedu u nizu.

United je tako postao prva momčad u povijesti Premiershipa koja je na 10 uzastopnih gostovanja zabila barem dva gola. Posljednji klub kojem je to uspjelo u elitnom razredu engleskog nogometa bio je Tottenham 1960. godine.

Rekord je upisao i Sheffield United koji je ostao na začelju ljestvice s jednim bodom, što je najgori učinak jednom kluba u povijesti engleskog nogometa nakon prvih 13 kola.

Domaćin je poveo već u petoj minuti preko Davida McGoldricka. Međutim, United je do poluvremena okrenuo rezultat u svoju korist golovima Marcusa Rashforda (26) i Anthonyja Martiala (33).

Rashford je u 51. minuti zabio za 3:1, a tračak nade domaćinu donio je McGoldrick svojim drugim golom u 87. minuti. No, za više od toga nije bilo vremena niti prilika.

• +7
Sheffield United - Manchester United Izvor: EPA / Autor: Peter Powell / POOL

U prvom današnjem susretu Aston Villa i Burnley su odigrali bez pogodaka, a bio je to prvi Villin remi ove sezone.

Domaćin je dominirao, uputio čak 27 udaraca prema suparničkim vratima, ali nije uspio svladati Nicka Popea.

U srijedu je u derbiju kola, ali i dosadašnjeg dijela engleskog prvenstva, Liverpool je na Anfieldu pobijedio Tottenham sa 2:1.

Domaćin je poveo u 26. minuti golom Mohameda Salaha. U 33. minuti je sijevnula kontra koju je u 1-1 pretvorio Son Heung-Min, a kada se već činilo kako neće biti pobjednika, Liverpool je došao do pobjede golom Roberta Firmina.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 28 bodova, Tottenham ima 25, a Southampton i Leicester City po 24 boda. ManU je šesti sa 23 boda, dok je Sheffield United uvjerljivo posljednji s jednim bodom.