NJEMAČKA LIGA

Majer debitirao pobjedom, poraz Kramarića, a Sosi mala minutaža u 'petici'

19.08.2023 u 18:02

Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Lovro Majer debitirao je za Wolfsburg igravši do 66. minute u 2-0 (2-0) domaćoj pobjedi protiv novaka u ligi Heidenheima u susretu 1. kola njemačkog prvenstva

Oba gola za momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač postigao je Wind (6, 27).

Andrej Kramarić odigrao je čitav susret za Hoffenheim koji je izgubio na svom terenu od Freiburga sa 1-2 (0-2). Gosti su stigli do dva gola prednosti autogolom Szalaija (39-ag) i golom Sallaija (45+3), da bi u nastaku Kabak (50) smanjio na konačni rezultat.

Dion Drena Beljo igrao je od 58. minute za Augsburg, kod kojega je David Čolina ostao na klupi, u 4-4 (3-3) domaćem remiju protiv Borussije iz Moenchengladbacha. Gosti su poveli sa 2-0 i 3-1 golovima Itakure (13), Čvančare (27) i Ngoumoua (37) samo da bi Augsburg preokrenuo na 4-3, strijelci su bili Rexhbecaj (29), Bauer (41), Michel (45+7-11m) i Vargas (76), da bi konačni rezultat postavio Čvančara (90+7-11m).

Borna Sosa šao je u igru u 78. minuti u visokoj 5-0 (2-0) domaćoj pobjedi Stuttgarta protiv Bochuma. Po dva gola postigli su Guirassy (18,77) i Katompa Mvumpa (60, 67), a jednom se u strijelce upisao Zagadou (38).

U najjačoj utakmici 1. kola Bayer iz Leverkusena je na svom terenu nadigrao RB Leipzig sa 3-2 (2-1).Golove za domaće postigli su Frimpong (24), Tah (35) i Wirtz (64), a za goste Olmo (39) i Openda (71).

Bayern je u obranu naslova krenuo u petak gostujućom 4-0 (1-0) pobjedom protiv Werdera u Bremenu.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 1. kola novog njemačkog nogometnog prvenstva doprvak Borussia iz Dortmunda je uz mnogo sreće na svom terenu svladala Koeln sa 1-0 (0-0).

Jedini gol na utakmici postigao je Malen (88) on je u padu pogodio sam sebe u koljeno, a potom se lopta odbila u sam gornji desni kut vrata.