francuska liga

Lyon bolji od Marseillea, Ćaleta-Car zaradio crveni karton, PSG 'okrenuo' Rennes

23.09.2018 u 23:48

U derbiju šestog kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Marseille 4:2, dok je prvak PSG na gostovanju porazio Rennes sa 3;1. Identičnim rezultatom Bordeaux je u derbiju začelja pobijedio Guingamp...

Junak utakmice bio je Bertrand Traore koji je postigao dva gola (51, 60), iznudio jedanaesterac, te crveni karton. Golove za 'lavove' zabili su i Houssem Aouar (27), te Nabil Fekir (74-11m), dok su strijelci za goste bili Florian Thauvin (39) i Clinton N'Jie (82).

Marseille je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 83. minuti pocrvenio hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car koji je kao posljednji igrač obrane faulirao Traorea.

PSG je na gostovanju pobijedio Rennes sa 3:1 upisavši i šestu pobjedu. Domaćin je poveo u 11. minuti autogolom Rabiota, no PSG je u posljednjim trenucima prvog dijela uspio izjednačiti lijepim golom Di Marije sa 20-tak metara.

U nastavku susreta gosti su golovima Meuniera (61) i Choupa-Motinga (83) stigli do pobjede.

Potez utakmice ipak je odigrao Neymar. Istina nije zabio, asistirao je Meunieru za 2:1, ali potez koji će se pamtiti odigrao je nakon posljednjeg sučevog zvižduka. Naime, na teren je utrčao mlađahni navijač, a Neymar je spriječio zaštitare da ga izbace. Brazilac ga je prigrlio i s njim krenuo prema izlazu, a tada mu je darovao dres. Dječak nije mogao zadržati suze...

U derbiju začelja Bordeaux je na gostovanju pobijedio Guingamp 3:1 pobjegavši iz zone ispadanja, dok je Guingamp upisao i šesti poraz ove sezone i uvjerljivo drži začelje ljestvice.

Golove za goste zabili su Kamano (53), Karamoh (80) i De Preville (90+5), dok je strijelac za domaćine bio Thuram (70-11m). Toma Bašić nije nastupio za Bordeaux.

Na ljestvici vodio PSG s maksimalnih 18 bodova, Lille ima 13, a Montpellier i Toulouse po 11 bodova. Slijede Marseille, Lyon i Dijon sa po 10 bodova.