primera

Senzacija u Barceloni; Messi oborio rekord, ali njegova je Barca ostala bez domaće pobjede

23.09.2018 u 23:31

U posljednjem susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona i Girona su odigrali 2:2, nakon što je Barca od 35. minute igrala s igračem manje...

Barca je povela u 19. minuti golom Lionela Messija, no u 35. minuti je ostala s igračem manje nakon što je Clement Lenglet lakom u glavu udario Perea Ponsa. Izgledalo je kako je francuski branič slučajno udario Ponsa, no sudac Jesus Gil je nakon pregledavanja video zapisa procijenio drugačije.

Girona je izjednačila u završnici prvog dijela golom Ricarda Stuanija, a potpuni preokret dogodio se u 51. minuti kada je urugvajski napadač postigao svoj drugi gol na utakmici. Messi je u 60. minuti umalo izjednačio pogodivši okvir gola iz slobodnog udarca, no tri minute kasnije izjednačio je Gerar Pique. Do kraja utakmice Barca je imala još nekoliko prilika i mogla je slaviti, no Yassine Bounuo je branio sjajno. Ivan Rakitić je ušao u igru u 58. minuti.

Spomenimo i to kako je Messiju utakmica protiv Girone bila 423. za Barcelonu u španjolskom prvenstvu, a time je postao stranac s najviše nastupa u La Ligi. Pretekao je tako donedavnog suigrača, Brazilca Danija Alvesa, koji je igrajući za Sevillu i Barcelonu odigrao 422 utakmice u Primeri.

Real Betis i Atheltic Bilbao su odigrali 2:2 nakon što su gosti imali dva gola prednosti poslije 20 minuta igre, ali i igrača manje cijelo drugo poluvrijeme. Bilbao je poveo golovima Inakija Williamsa (7) i Raula Garcije (19), međutim u posljednjim trenucima prvog dijela Susaeta je dobio crveni karton. Domaćin je u nastavku uspio izjednačiti preko Marca Bartre (51) i Sergia Canalesa (69).

• +5
La Liga, Huesca - Barcelona Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Villarreal i Valencija su odigrali bez golova, a gosti su od 58. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Dani Parejo.

U podnevnoj utakmici 5. kola Primere Sevilla je slavila u Valenciji protiv Levantea s čak 6:2 u najefikasnijoj utakmici dosadašnjeg dijela prvenstva. U golijadi na stadionu Ciutat de Valencia istakao se napadač Seville Ben Yedder s tri gola (11, 35, 45), a po jedan su za Andalužane postigli Carico (21), Andre Silva (49) i Sarrabia (59), dok su strijelci za Levante bili Marti (12) i Kjaer (90ag). Sevilla je u ovoj utakmici postigla više golova negoli u prethodna četiri kola, kada su protivničku mrežu pogađali samo četiri puta.

Na ljestvici vode Barcelona i Real Madrid sa po 13 bodova.