TRIJUMF KOD KUĆE

Lukaku junak Evertona, Jelavić ostao na klupi

01.10.2013 u 09:07

Iako su nogometaši Evertona na poluvremenu protiv Newcastlea imali čvrsto 3-0 vodstvo, do kraja su strepili za pobjedu u posljednjem ogledu 6. kola engleske Premierlige...

Newcastle je smanjio na 3-2, a u posljednjim trenucima ogleda je imao i šansu izjednačiti, no tri su boda ostala na Goodisonu. Everton je slavio 3-2, te je time izbio na četvrto mjesto ljestvice.

Sjajni belgijski napadač Romelu Lukaku je preporodio Everton, a pritom je bacio hrvatskog nogometaša Nikicu Jelavića na klupu, gdje je ovaj boravio i tijekom cijelog ogleda u ponedjeljak.

Lukaku je u prvom dijelu zabio dva pogotka, a jednom je sjajno asistirao Barkleyju za 3-0 poslije prvih 45 minuta. No, Newcastle je uzvratio u drugom dijelu, smanjili su rezultat Francuzi Yohan Cabaye i Loic Remy, ali snage i vremena za izjednačenje nije bilo.

Lukaku poslije tri utakmice u dresu Evertona na kontu ima tri premierligaška pogotka.