španjolska liga

Luka Modrić i Gareth Bale spašavali Real teškog debakla; Atletico do pobjede u posljednjim trenucima

01.09.2019 u 23:37

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić bio je asistent za drugi gol Garetha Balea kojim je madridski Real uspio osvojiti bod odigravši 2:2 na gostovanju kod Villarreala u susretu 3. kola španjolskog prvenstva

Luka Modrić, koji je u igru ušao u 68. minuti, u 86. se minuti izborio za jednu loptu na sredini igrališta, povukao prema kaznenom prostoru domaćih te predao na desnu stranu gdje je bio Gareth Bale koji je iznenadio domaćeg golmana golom u bliži kut.

Villarreal je dvaput vodio 1:0 i 2:1 golovima Gerarda Morena (12) i Moija Gomeza (75), a Bale je svoj prvi gol zabio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Na kraju je Velšanin dobio i crveni karton u 94. minuti, točnije dva žuta u samo dvije minute u nadoknadi izgubljenog vremena.

• +5
La liga, Villarreal - Real Madrid Izvor: EPA / Autor: Juan Carlos Cardenas

Nogometaši Atletica slavili su teškom mukom kod kuće protiv Eibara s 3:2, dok je uvjerljiva bila Valencia.

Eibar je nakon 20 minuta vodio 2:0, gosti su odigrali gotovo briljantno. Prvo je Charles u 7. minuti pogodio za vodstvo Eibara, da bi domaće potpuno šokirao Arbilla u 19. minuti koji pogađa za 0:2. Atletico se vratio golom Joaoa Felixa, a Vitolo u 52. minuti zabija za 2:2 u 52. minuti. 'Rojiblancosi' su pobjedu osigurali golom Thomasa Parteya u 90. minuti.

Valencia je s 2:0 nadigrala Mallorcu, dok je Granada u gostima s čak 3:0 pobijedila Espanyol.