20.07.2015 u 21:59

• +2

NK Lokomotiva - NK Istra 1961

Izvor: Pixsell / Autor: Grgur Žućko

U drugom kolu MAXtv Prve lige u Kranjčevićevoj Lokomotiva je uvjerljivo svladala Istru 1961 s čak 6:1

'Lokosi' su stigli do prvih prvenstvenih bodova, a prvo ime ligaškog dvoboja igranog u večernjim satima ponedjeljka bio je sjajni Šovšić. On se u šestoj minuti varkom tijela riješio čuvara, pretrčao skoro 70 metara, odigrao dupli pas s Mišićem i zatresao mrežu gostiju.

Isti je igrač u 21. briljantnom asistencijom izbacio Doležala koji je bio nepogriješiv za 2:0.

U 22. Matoš je srušio Kolara, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Šovšić.

Nakon toga je prvoligaš s Kajzerice malo stao pa je Istra 1961 došla do daha i propustila par izglednih prilika da se vrati u igru.

Kazna je brzo stigla, u završnici prvog dijela, Begonja je gurnuo u prostor Kolara koji zabija i četvrti pogodak za Čačićevu družinu.

I u nastavku je obrana sastava iz Pule izgledala šuplje i neuigrano, ali nogometaši Lokomotive upropastili su izgledne situacije da povećaju prednost.

U 57. i Istra 1961 je stigla do pogotka, sasvim zasluženo. Na jednu odbijenu loptu natrčao je Franjić koji je zabio već treći gol u prvenstvu (dva Slaven Belupu) za 4:1.

Nada u mogući čudesni preokret Puljana nestala je u 65. minuti nakon nove brze akcije 'lokosa' koju je uz malo sreće završio Bručić za visokih 5:1.

No ni to nije bilo sve, u 89. minuti u strijelce se upisao i mladi Fiolić za konačnih 6:1

Lokomotiva je tako na najljepši način najavili svoj europski okršaj u drugom pretkolu Europske lige protiv PAOK-a u Grčkoj gdje će pokušati obraniti prednost od 2:1, a na ljestvici se bodovno izjednačila s Istrom 1961 – i jedni i drugi imaju po tri boda.

Lokomotiva - Istra 1961 6:1