OSPORAVANI BRANIČ - JUNAK

'Lokosi' srušili Istru 1961; pogledajte sjajan gol Jana Lecjaksa, Čeha kojeg se Dinamo odrekao

03.11.2018 u 16:50

U prvoj utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige, u Kranjčevićevoj je Lokomotiva svladala Istru 1961 1:0, a jedini gol zabio je Jan Lecjaks

'Lokosi' nastavljaju s a sjajnim rezultatima. Prije par dana momčad s Kajzerice plasirala se među osam u Hrvatskom kupu, a novom prvenstvenom pobjedom, ovoga puta protiv nezgodnih Puljana, učvrstila se na drugoj poziciji iza nedodirljivog Dinama.

Bila je to zanimljiva utakmica, a trenutak odluke dogodio se u samoj završnici prvog poluvremena. Domaćin je kružio oko obrane gostiju, probio je desnu stranu, a poslije ubačaja na drugoj stativi usamljen je bio lijevi bočni Jan Lecjaks koji je pogodio volej za 1:0.

Toliko osporavani Čeh, kojeg je Dinamo odbacio odnosno poslao na posudbu u Lokomotivu tako se pretvorio u junaka neizvjesnog dvoboja.

Lokomotiva – Istra 1961 1:0, Lecjaks Izvor: Društvene mreže

U drugom dijelu mreže su mirovale, iako je u 60. minuti Kastrati promašio nemoguće s pet metara, a i Puljani su složili nekoliko opasnih situacija. Spomenimo kako je Istra od 75. minute igrala s desetoricom, jer je drugi žuti karton dobio Ramon Mierez.

'Lokosi' su zasluženo stigli do cijelog plijena te su dosad ukupno sakupili 28 bodova, dva manje od vodećeg Dinama, a četiri više od trećeg Osijeka. Istra je ostala na devetoj poziciji s devet bodova, čak sedam više od zadnjeg Rudeša.

• +5
Lokomotiva - Istra 1961, 13. kolo HT Prva liga, 2018/19. Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX
Lokomotiva – Istra 1961 1:0, 13. kolo 2018./19. (izjave) Izvor: Društvene mreže
Lokomotiva – Istra 1961 1:0, 13. kolo 2018./19. (sažetak) Izvor: Društvene mreže