PROŠAO SAMO SANTOS

Libertadores kup: Katastrofa brazilskih klubova

05.05.2011 u 13:30

Brazilski nogometni klubovi doživjeli su katastrofu u uzvratnim utakmicama osmine finala Libertadores kupa, južnoameričke inačice europske Lige prvaka. Eliminirani su branitelji naslova nogometaši Internacionala, najveći favorit Cruzeiro, te Fluminense i Gremio, a jedino je Santos uspio preživjeti i plasirati se u četvrtfinale

Branitelj naslova Internacional, koji je u prvoj utakmici izvukao 1:1, na svom je stadionu u Porto Alegreu izgubio 1:2 od urugvajskog Penarola. Brazilci su poveli već u prvoj minuti golom Oscara, a početkom drugog dijela u razmaku od samo četiri minute Penarol je sa dva gola zapečatio sudbinu Internacionala. Strijelci su bili Alejandro Martinuccio (46) i Juan Manuel Olivera (50).

Cruzeiro, koji uvjerljivo prošao natjecanje po skupinama sa gol-razlikom 20:1, eliminiran je od kolumbijskog Once Caldasa. Cruzeiro je u prvoj utakmici u gostima slavio 2:1, da bi noćas na svojoj Aligator Areni izgubio 0:2. Strijelci za Once Caldas bili su Diego Amaya (66) i Dayro Moreno (71).

U četvrtfinale su se plasirali Penarol, Libertad, Once Caldas, Universidad Catolica i Santos, a o preostala tri sudionika četvrtfinala odlučit će se u dvobojima Cerro Porteno (Par) - Estudiantes (Arg), Atlético Junior (Kol) - Jaguares Chiapas (Meks) i LDU Quito (Ekv) - Vélez Sársfield (Arg).